Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejsem stroj, řekla Ledecká k chybě. Mám před sebou spoustu let, věří

23 2015
Lachtal (Od našeho zpravodaje) - Z cíle se hned vytratila, po 5. místě ve svém druhém startu na mistrovství světa v Lachtalu se zdála zklamaná a smutná. Po sprše, která z ní smyla prvotní nával emocí, však Ester Ledecká kroutila hlavou: "Zklamání to určitě není, s kým jsem jela, tak to byly buď mistryně světa nebo olympijské vítězky," vysvětlovala. "Špička je strašně vyrovnaná a všechny holky jezdily skvěle."

Opravdu nejste ani trochu zklamaná?
Já nejsem stroj, to se prostě stane. Chyby se stávají. Ve sportu je to úplně normální, zvlášť v takovýchhle sportech. Pokud budu zdravá, snad mám před sebou spoustu let. Což doufám budu. Je škoda té chyby, ale myslím, že výsledek je dobrý.

Co vás stálo další naději na medaili?
Úplně si nevybavuju, co se mi tam stalo, možná mi nějak odskočilo prkno. Bylo to oblouk na heel side, tak na tom s trenérem určitě zapracujeme.

Nad sjezdovkou znovu zlobily podmínky.
Bylo trošku nepříjemné, že byla chvíli mlha, chvíli posněhávalo. Bylo špatně vidět pod nohy, ale všechny holky to měly stejné.

Jak těžký byl přechod do obřího slalomu?
Byl to můj vůbec první obřák, ve kterém jsem se mohla s holkami ze špičky porovnat, takže jsem ráda, jak to dopadlo. Teď vím, že kontakt se špičkou držím. Opravdu jsem ještě v juniorských letech, zatímco tohle jsou holky, které mají spoustu zkušeností a jsou fakt dobré.

Víte, jak bude vypadat medaile?
Když jsem vyhrála mistrovství světa juniorů, byla to vločka. Měla by být stejná, jen možná trošku větší.

Včerejší vítězná jízda mistryně světa Ester Ledecké:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze