Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Finišman Krčmář: Hlavně se v tom neutápět. Sezona je dlouhá, musíme jít dál

Michal Krčmář na trati smíšené štafety v Östersundu | foto: Petr Slavík, Český biatlon

27 2017
Vybíhal na poněkud tupý östersundský sníh v beznadějné pozici, ze které se už nedalo zaútočit na hodnotnější výsledek. Přivezl pak smíšenou štafetu do cíle na 13. místě. Přesto byl výkon finišmana Michala Krčmáře, podpořený bezchybnou střelbou, alespoň příslibem, že v dalších dnech mohou mít čeští biatlonisté v Östersundu více důvodů k radosti.

Neměli jste předtím v žádném přípravném závodě porovnání se světem. Takže co vám osobně závod ukázal?
No, čekal jsem, že si trochu víc zazávodím. Je to úplně o něčem jiném, když jedete vepředu než vzadu, protože jakmile jste vepředu v kontaktu, dokážete se pak v tom vláčku vyvézt. Proto bych z mých běžeckých časů dnes žádné závěry ani nedělal.

Nicméně váš běh za daných okolností nebyl špatný.
Jo, cítil jsem na sobě, že se kolo od kola rozjíždím. To mě potěšilo. Šel jsem na svůj úsek s tím, že ho chci pojmout jako kvalitní trénink, abych se rozjel a chytil jistotu sám v sobě, i co se týče střelby. Už na startu jsem věděl, že z toho žádný extra výsledek nebude, protože přede mnou byli všichni daleko a za mnou patnáct sekund Kanada. Tak jsem se chtěl hlavně sám dostat na dobrou vlnu.

Což se povedlo?
Jo, neskáču tady sice ze svého výkonu do stropu, to vůbec, ale zároveň z něj nejsem ani přešlý. Byl to pro mě dobrý odrazový můstek do sezony - a jdeme dál. Sezona se teprve rozvine. Navíc si myslím, že letos uvidíme spoustu sportovců, kteří na jejím začátku nebudou v úplně top formě a budou se do ní dostávat až později. Já v létě odtrénoval, co jsem měl, a o to se teď v zimě mohu opřít.

Michal Krčmář při nástřelu před smíšenou štafetou v Östersundu.

Michal Krčmář při nástřelu před smíšenou štafetou v Östersundu.

Celkové umístění štafety rozhodně není dobré, jste zvyklí na něco jiného. Jak ho vy sami berete?
Určitě se nebudeme za nic schovávat. Myslím, že za celý tým mohu říci, že výsledek je zklamáním a že nás mrzí. Na druhou stranu, je to pořád jen první závod. Bylo by nesmyslné, aby se Verča Vítková ze dvou nepovedených položek sesypala a utápěla se v tom. Ve středu bude mít úplně jiný závod. Loni Evička Puskarčíková taky začala v singl mixu trestnými koly a pak si v individuálu zajela super výsledek. Proto jsme se teď všichni snažili Verču podpořit, aby si to nebrala, protože ji to samozřejmě strašně moc mrzelo a byla ze sebe zklamaná. Musí jít dál, ta sezona bude vážně dlouhá a její vrchol letos úplně jinde.

Čeká vás vytrvalostní závod. Vy sice máte radši ty kontaktní, ale právě ve vytrvalostním závodě jste dosáhl na své dva nejlepší výsledky kariéry z mistrovství světa, když jste v Oslu i Hochfilzenu skončil v první šestce. Takže jak se těšíte?
Já se hlavně těšil, až to všechno zase vypukne a půjde zase závod za závodem. Takže v tuhle chvíli se těším na každý další závod. Akorát ta dvacka tady hrozně bolí, je nepříjemná, zdejší trať je na ni náročná. Ale i tak se těším. Dlouhé závody mi sedí, i když paradoxně tady v Östersundu mi ještě nikdy nevyšel, nebyl jsem tu v něm ještě ani na bodech. Proto bych to chtěl zlomit a podat lepší výkon než v předchozích letech. Ten závod nám zase přinese nějaké odpovědi a my s nimi budeme postupně pracovat.

Autor:


Nejčtenější

Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?
Jak vysvětlit synovi, kdo je jeho biologický otec?

Svého biologického otce vídá syn jednou měsíčně, ale myslí si, že to je jen kamarád, který si s ním hraje a dává mu dárky k narozeninám. Jak co nejlépe vysvětlit synovi situaci?

Najdete na iDNES.czmobilní verze