Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krčmář zpět na výsluní: Ze dna se odráží líp, než když se držíte nahoře

Český biatlonista Michal Krčmář před vytrvalostním závodem na MS v Hochfilzenu. | foto: Český biatlon/Petr Slavík

16 2017
Hochfilzen (Od našeho zpravodaje) - Šesté místo Michala Krčmáře sice bylo ve čtvrtek na šampionátu biatlonistů v pozadí stříbrné medaile Ondřeje Moravce, rozhodně by však nemělo zůstat opomenuto. Po selhání ve sprintu, kdy ze 61. místa ani nepostoupil do stíhačky, se Krčmář vrátil do popředí biatlonového pelotonu.

Loni bylo jeho páté místo ve vytrvalostním závodě v Oslu senzací. Nyní naopak Krčmář svým umístěním v Hochfilzenu potvrdil, že je českým mužem pro budoucnost.

Jak důležitý je to pro vás výsledek?
Já jsem říkal, že ze dna se odráží líp, než když se držíte nahoře. Takže pro mě je to obrovská satisfakce i spokojenost. Jsem rád, že jsem si tady spravil chuť.

Pětidenní čekání na další závod bylo po sprintu hodně obtížné?
Musím říci, že jsem se ho bál víc. Trošku mě ale zradily dutiny, peru se tu s nimi, a tak jsem se poslední dva tři dny soustředil spíš na to, abych se po zdravotní stránce dal dohromady, a ani jsem neměl čas nad závodem moc přemýšlet. Což mi asi pomohlo k tomu, že mi čekání rychleji uteklo. Neměl jsem před dneškem žádné velké očekávání, protože můj stav nebyl kdovíjaký. A ani s běžeckou formou jsem se tady zatím nepotkal.

Tím důležitější byly ty čtyři nuly. Věřil jste si střelecky?
Se střelbou jsem neměl v tréninku problém od začátku šampionátu, ve sprintu to bylo spíš o hlavě a přenesení tréninku do závodu. Jsem rád, že z tohohle hlediska se mi to povedlo, i když ty položky byly hlídané a delší.

NAPRAVIT ZMUČENÉ TĚLO. Michal Krčmář v péči fyzioterapeuta.

NAPRAVIT ZMUČENÉ TĚLO. Michal Krčmář v péči fyzioterapeuta.

Ženy ve středu vyčerpávalo na trati vytrvalostního závodu velké teplo. Jak jste ho snášel?
Po včerejšku jsem se na to teplo docela připravil. Holky nás varovaly. Tak jsme se přizpůsobili, snažili jsme se i pořádně zavodnit. A na trati jsem ho potom ani pořádně nevnímal.

Výsledek je nyní pro vaši psychiku bonusem do sobotní štafety?
Určitě. Navíc jsem si vyjel i nedělní masák. Šampionát tak pro mě nekončí. Naopak, otočil se mi o 180 stupňů úplně jinam. A teď to bude ještě jízda.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze