Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl jsem dnes nahecovanej, říká Krčmář. Z úseku má i „skalp“ Björndalena

Michal Krčmář | foto: Český biatlon, Petr Slavík

12 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Ve čtvrtek předvedl životní výkon ve vytrvalostním závodě a vybojoval v něm páté místo. V sobotu ve štafetě Michal Krčmář opět potvrdil, jaký talent v něm dříme. Na prvním úseku už neselhal, jako se mu v minulosti dvakrát ve Světovém poháru přihodilo. Naopak, po skvělé koncovce předával třetí, přičemž v závěru svého úseku porazil i legendu Björndalena.

Zdá se, že vás páté místo z vytrvalostního závodu polilo živou vodou a na trati jste byl obzvlášť při chuti. Bylo to tak?
Ve skutečnosti mi přišlo, že jsem se ráno vzbudil až zbytečně moc nervózní. Příliš jsem si uvědomoval, že se nám letos ještě nepovedlo rozjet štafetu v kontaktu. Přitom to je ve štafetách alfa a omega. Pokud první úsek přivezete v kontaktu, dají se potom dělat zajímavé výsledky. Možná jsem tím na sebe vytvořil až příliš velký tlak. Ale musím zaklepat, zvládl jsem to potom v pohodě. Tedy až na ten vyhozený náboj při stojce. To byla školácká chyba a docela zbytečné zdržení.

Co se přesně stalo?
Neotevřel jsem závěr a tím se druhý náboj jakoby vzpříčil a musel jsem ho vyhodit. Bylo to na třetí ránu, takže pátou jsem musel dobíjet. Na trati jsem pak chyby ze střelnice dojížděl. Byl to pořádný frkot. V posledním kole už potom jedete hranu.

V něm jste si nakonec „vychutnal“ i Björndalena.
No nejdřív on vycvičil mě, když mě u kostela hopnul. Ale šel jsem s ním. V posledním kole - a to nechci, aby vyznělo nějak špatně - už přece jen nemá takové finiše jako jiní ze startovního pole. Takže jsem šel přes něj, abych ještě něco sjel na vedoucího Lessera a aby pak byl Jarda (Soukup) k Němcům víc v kontaktu. Ještě tam skočil před Bjorndalena i Amík, vzájemně jsme se vyhecovali a sjeli Lessera na nějakých sedm vteřin.

Fotogalerie

Jak se vám pak zbytek štafety sledoval? Byl jste hodně napjatý?
Úplně strašně jsem to prožíval, já byl dneska nějakej nahecovanej. V buňce jsem skákal a hrozně moc klukům fandil. Všichni, aniž bychom si něco říkali, jsme cítili, že dneska chceme udělat velký výsledek. Předtím se nám letošní štafety nevedly, ale ten náš tým má na to, aby jezdil vepředu. S tím jsme do toho chtěli jít. A bylo to nakonec čistě jen o dobíjení. Škoda té Ondrovy stojky. Říkal mi, že se tam trochu rozklepal. Ale jinak spokojenost.

Bronz má senzačně Kanada. Což je asi i pro vás velké překvapení, že?
Klobouk dolů před Kanadou. Měli famózní lyže, to jsme viděli na trati. Hlavně si však tu medaili vystříleli. Nemůžeme říci, že byli třetí díky lyžím, to ani náhodou ne, vybojovali si medaili na střelnici. Jejich finišman dal dvě nuly na pět ran, zvládnul koncovku mazácky. Ten bronz mají zaslouženě.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Témata: Michal Krčmář
Najdete na iDNES.czmobilní verze