Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štěstí tentokrát Koudelku opustilo. Tak třeba na velkém můstku, doufal

Roman Koudelka byl se svým skokem na středním můstku na MS ve Falunu spokojený. Nakonec to ale stačilo jen na nepopulární „bramboru“. | foto: Reuters

21 2015
Snil o pódiu, o úspěchu. Po závodě na středním můstku na mistrovství světa ve Falunu však Romanu Koudelkovi scházelo k bronzu přes 5 bodů. "Pocity? Hodně smíšené, 4. místo je smolné," řekl skokan na lyžích pro ČTK. "Bohužel na bednu asi nebylo. Skoky nebyly ideální, odstup je velký, takže to asi dopadlo, jak to dopadnout mělo."

Věřil jste, že ze čtvrtého místa po 1. kole můžete ještě zaútočit?
Cítil jsem se dobře, ale ztráta byla velká. Už když jsem do Falunu odjížděl, ve skrytu duše jsem tušil, že mě tady to čtvrté místo potká. Letos jsem měl neskutečné štěstí na bedny, několikrát jsem byl těsně třetí. Tak tady se to otočilo opačným směrem. Ale víc by mě mrzelo, kdyby to bylo o desetinu bodu. To by bylo horší.

Odkud se vzalo to „bramborové“ tušení?
Říkal jsem si to už asi čtrnáct dnů zpátky. Nevím, možná jsem to v hlavě přivolal. Sezona mi vycházela fantasticky, proto jsem před začátkem tvrdil, že tady s medailí nepočítám. V hlavě jsem měl, že tady jednou čtvrté místo bude, tak třeba jsem si to vybral tady a na velkém můstku to bude lepší.

Už teď jste nabuzený?
Já jsem bojovník, já se nevzdávám. Třeba mě to čtvrté místo nakopne.

Po prvním skoku jste se hodně radoval.
Byl malinko zpožděný, ale nebyl špatný. Oba skoky nebyly špatné, ale do top skoku něco chybělo. Sedneme si s Ritchiem (trenérem Schallertem) u videa a rozebereme to.

Ve 2. kole jste vedl a na můstku zbývali tři skokani. Na koho jste si věřil?
S Freundem jsem nepočítal, ten tady skákal výborně. Čekal jsem, že buď Kraft nebo Velta to pokazí, ale oba skočili dobře.

Nový šampion je asi velké překvapení, ne?
Jo, docela jo. Ale i on tady skákal dobře. Spíš mě překvapil Kraft, tréninky mu tady nešly, ale v závodě mu to klaplo a stupně vítězů jsou zasloužené.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze