Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kornfeil sahal po vítězství: Byl to šílený závod, ale výsledek beru

Jakub Kornfeil | foto: Anna Vavríková, MAFRA

18 2015
Být ten závod o kolo kratší, Česko by se po pěti letech znovu dočkalo vítěze v šampionátu silničních motocyklistů. Jakub Kornfeil totiž do závěrečného okruhu vjížděl jako lídr kategorie Moto3, ještě v jeho polovině se držel na druhé příčce, ale nakonec skončil "až" pátý. Zklamání? Kdepak! "Byl to šílený závod a já tenhle výsledek beru všemi deseti," říkal jezdec v telefonickém rozhovoru z Austrálie pro iDNES.cz.

Takže konečný výsledek nemrzí?
Ne! Byl to crazy závod, vážně šílený. V naší kategorii jsou soupeři všude, není to tak, že se dostanete do čela a povedete další dvě tři zatáčky. Jakmile je někde maličko místo, tak se tam někdo napere. Takže beru tento výsledek všemi deseti, protože jsem se dokázal propracovat z 24. místa v průběhu sedmi kol až na páté. To je pro mě obrovský úspěch a jsem nadmíru spokojený.

Co se vlastně v polovině závodu stalo, že jste se rázem ocitl až na chvostu?
Přede mnou jel Fenati, jenže když jsme najížděli do zatáčky, začal brzdit strašně brzy. Já ho trefil do výfuku a šel jsem mimo trať. Tím jsem hodně ztratil.

Vraťme se k závěrečnému okruhu. Tam se zdálo, že vás v jedné z posledních zatáček soupeři zavřeli.
Já nevěděl, jak najíždět na cílovou rovinku. Měli jsme dlouhý převod, a kdybych najížděl první, tak bych do cíle rozhodně první nepřijel. Proto jsem zvolil variantu tam najíždět čtvrtý nebo pátý, abych využil větrného pytle a posunul se v posledních metrech výš. Bohužel to nevyšlo. Lidi mi říkají, že jsem v té zatáčce nechal strašně otevřené dveře, že mě tam dva soupeři lehce podjeli. Ale já bych si nepomohl. Kdybych nešli přede mě teď, šli by na rovince, což by mě štvalo ještě víc. Byl bych blíž pódiu, které by mi ale stejně vzali.

Už jste řekl, že to byl šílený závod. Vnímal jste, kolik bylo kolem vás pádů?
Viděl jsem je, ale nevěděl jsem, kteří jezdci jsou do toho byli zapleteni. Já byl rád, že mě to dneska minulo a jsem rád za super výsledek pro mě i tým. Pády k závodění patří. I já vyjel mimo trať, ale naštěstí jsem měl motorku dobře nachystanou, tak jsem se vrátil zpět.

Chválíte tým. Zůstanete u něj i v příští sezoně?
Zatím to vypadá, že ano. Je to na 95 procent. Příští rok bychom měli jezdit s hondou, což by mohlo být zajímavé. Už brzy se vše rozhodne.

Na závěr otázka na třídu MotoGP. Kdo bude mistrem: Rossi, či Lorenzo?
Po dnešku asi Lorenzo. Ale pokud to Rossi nedá letos, tak už nikdy. Strašně moc mu držím palce. Každopádně si ale myslím, že je Lorenzo teď silnější.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze