Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karolína Plíšková o sestře: Společného zápasu se bojíme obě

Karolína Plíšková na tiskové konferenci k tématu nová světová jednička. | foto: ČTK

27 2017
Už pár dní je světovou jedničkou. Má za sebou skvělé měsíce, je zamilovaná, ale jedna věc ji přece jen trochu straší. Kdyby se měla na kurtu postavit proti sestře Kristýně. Nejen o tom promluvila ve velkém rozhovoru, který vychází ve čtvrtek v Magazínu DNES.

Jednu z mnoha gratulací k pozici světové jedničky dostala tenistka Karolína Plíšková od dvojčete Kristýny. „Je šťastná za můj úspěch, uvnitř mi ho přeje, ale vím, že je to pro ni pořád těžké,“ řekla v rozhovoru pro čtvrteční magazín MF DNES.

Fotogalerie

„Spousta lidí jí pořád říká, proč není tam kde já. Odmala nás srovnávají, což jí v jejím vlastním tenise trochu ubližuje. Ale já pořád věřím, že se taky dostane nahoru. Na světovou desítku určitě má.“

Dřív to obě braly jako legraci, ale teď už jim trochu vadí, když si je lidi pletou. „Chápu, když nás někdo nezná a má rychle říct, jestli je to Kristýna nebo Karolína. Ale když hraju turnaj, někdo se přijde podívat a pak z tribuny zakřičí Come on Kristýna... Lidi, kteří se v tenise pohybují, třeba novináři, už by si nás plést neměli. Každá máme jiné oblečení, jinou raketu, hrajeme jinou rukou. Navíc teď už i v civilu máme jinou vizáž.“

Už dlouho se nestalo, že by se obě utkaly v profesionálním zápase. Ale jak Kristýna stoupá žebříčkem nahoru a může už bez kvalifikací hrát i ty největší turnaje, pravděpodobnost roste.

„Bojíme se toho obě,“ říká Karolína. „Bohudík se to dlouho nestalo, ale možná právě proto to bude horší. Nepůjde o život, jen jedna z nás bude muset prohrát. Snad se nepohádáme a po zápase spolu zase budeme mluvit. Nejhorší to bude pro rodiče, ti se určitě dívat nebudou.“

Jako žákyně či juniorky proti sobě hrály často. Ale bylo to vždy naplno? Jak do zápasů zasahoval jejich otec? Také o tom mluví světová jednička v rozhovoru pro čtvrteční MF DNES.

Dále popisuje, jak by to dopadlo, kdyby nastoupila proti muži, co jí trenér píše před zápasy na papírky, jak vnímá, co při zápase volají lidi z publika, nebo proč odešla od zkušeného manažera ke svému příteli a jestli spolu mají smlouvu.

„Věděla jsem, že se ta změna vyplatí. Kdybych takovou jistotu neměla, asi bych do toho nešla,“ tvrdí například.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze