Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně! ulevil si Kudlička, bronzový tyčkař z šampionátu pod střechou

EUFORIE. Tyčkař Jan Kudlička slaví bronz na HMS v Sopotech. | foto: AP

9 2014
Sopoty (Od naší spolupracovnice) - Když se tyčkař Jan Kudlička chystal na kritický třetí pokus na výšce 575 centimetrů, který ho mohl poslat dál nebo pryč ze soutěže tyčkařů na halovém mistrovství světa v Sopotech, čekal už Pavel Maslák v blocích před svým zlatým závodem. "Hlavou mi proběhlo, že když to vyjde, bude mít Česko dvě medaile v jedné minutě," říkal nakonec bronzový tyčkař. "Je to skvělý výkon a bylo to dobře načasované."

Jak těžká soutěž byla?
Přiznám se, že jsem čekal souboj o medaile trochu jednoduší. Možná to vypadalo, že je v Sopotech slabší pole, ale skákalo se poměrně vysoko a trochu mně to překvapilo. Já jsem chtěl skákat na první pokusy, co se mi úplně do konce nepodařilo, ale dopadlo to dobře.

Jaký pocit je být jedním ze tří nejlepších tyčkařů světa?
Zaplať pánbůh za třetí místo. Bronz je skvělý, ale výkon 580 je pro mě ještě důležitější, protože jsem tuhle výšku zkoušel aspoň patnáctkrát a nikdy to nevyšlo. Takže konečně jsem to prolomil.

Co bylo pro zisk medaile v soutěži rozhodující?
Rozhodující byla určitě výška 575, kterou jsem zdolal až na třetí pokus. Ale já jsem si vůbec nepřipouštěl, že to neskočím. Došlo by mi to, až kdybych to shodil, ale dneska jsem se cítil fantasticky. Konstelace hvězd mi byla nakloněná.

Nezariskovali jste příliš, když jste vynechal jednu z výšek?
Myslím, že jsme udělali správně, že jsem 555 vynechal, protože se na ní ostatní chlapi hodně trápili. Škoda, že jsem už potom nestačil na další výšku, ale ani na 585 centimetrech nebyly ty skoky úplně špatné. Tyčka je loterie a i hlavní favorit dnes zklamal. Myslím, že to dopadlo, jak mělo a 580 beru všemi deseti. Konečně!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze