Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Netrénuju, nerehabilituju, nemůžu nic!“ Hradilka pořád ničí bolavý krk

Kajakář Vavřinec Hradilek | foto: Red Bull

19 2014
Nemůže doběhnout na tramvaj, nemůže šlapat na kole, nemůže nic. Vavřince Hradilka dál trápí vyhřezlá ploténka na krční páteři, která mu nedovoluje trénovat a dokonce ani rehabilitovat. "Uvidíme, jak to všechno dopadne," říkal mistr světa z divoké vody.

Sedl k počítači a do internetového vyhledávače naťukal heslo: Štěpánek, tenis, vyhřezlá ploténka. "O Radkův případ jsem se hodně zajímal,“ vyprávěl kajakář Vavřinec Hradilek. „Taky měl problémy s krční páteří a taky je nejdřív řešil konzervativně.“

Když ale u daviscupového reprezentanta selhaly všechny běžné postupy a bolesti horních končetin neustaly, odhodlal se k operaci. Té se stříbrný olympionik z Londýna snaží vyhnout, přestože nemůže trénovat, přestože hlavou pořád otáčí velmi opatrně a přestože mistrovství světa v Americe se blíží.

Jak to s vámi vypadá?
Není to úplně veselé. A je to dlouhé. Nějaký progres už sice nastal, pohybově se cítím líp, ale lehká bolest a indispozice tam pořád jsou.

A co trénink? Můžete na vodu, nebo aspoň posilovat?
Netrénuju vůbec, nemůžu dělat nic. Fyzicky nic. Jinak toho dělám dost, možná až moc. Pořádal jsem třeba exhibiční závod na vodě v kombinaci s biatlonem.

To teď jen rehabilitujete?
Ani to nemůžu. Byl jsem na infuzích, pořád beru léky a jde hlavně o to, aby měl krk klid.

Nad operací neuvažujete?
Úplně vyloučená není nikdy, ale teď není na pořadu dne. Nervy v pravé ruce jsou podle vyšetření v pořádku, i když je pořád trošku cítím. Profesor Pavel Kolář mi říkal, že se stav zase zlepšil, že to cítí. A já mu věřím. Jsem rád, že se o mě tak stará.

Jaký je nejzazší termín pro chirurgický zákrok?
O tom jsme se vůbec nebavili, nepřemýšlím o tom.

Víkendový závod Světového poháru v Praze tím pádem padá?
Budu komentovat pro Českou televizi, závod si užiju z diváckého pohledu. Poprvé po asi osmi letech.

Štve vás to hodně?
Hodně mě mrzel svěťák v Londýně, kam jsem se těšil. Ale Praha je zase domácí závod, kam přijdou davy fanoušků, kteří mě nemůžou normálně ve světě vidět. To zamrzí. Ale na druhou stranu já jsem si tam svoje odjel, mám nezapomenutelný zážitek z loňského roku z mistrovství světa, které jsem vyhrál. A můžu se utěšovat tím, že problémy přišly letos a ne loni. A taky myslím, že mám dobré nástupce, kteří mě zastoupí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze