Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdy se vrátí do závodů mistryně světa Hejnová? Snad 18. července v Monaku

Zuzana Hejnová | foto: ČTK

4 2014
Třináctkrát loni vyběhla do závodů na trati 400 metrů překážek a třináctkrát byla vítězně v cíli. Letošní závodní premiéra mistryně světa Zuzany Hejnové je však zatím stále nejistá. V zimě zlomená noha ji odložila až na léto. Osmnáctého července snad čekání skončí.

Jak je na tom vaše noha nyní?
Co se týče mé v zimě zlomené kostičky, tak ta je naprosto v pořádku, můžu ji plně zatěžovat a nevím o ní.

Trénujete tedy už naplno?
To netrénuji. Jsem opatrnější. Věnuji se bolavé patě a přetíženému přitahovači palce, takže nemohu dělat pořádně odrazy a teprve teď doháním manko v rychlosti a síle.

Když sledujete v televizi mítinky, cuká to s vámi?
Většinou se mi je nepovede sledovat v přímém přenosu, tak se dívám až později ze záznamu. A samozřejmě, že mě při tom mrzí, že nemohu být na startu taky.

Co říkáte kvalitě soupeřek nad překážkami?
Připadá mi, že je jejich úroveň letos horší.Tím víc je mi líto, že na startu zatím chybím. Nicméně aspoň se mi pak bude lépe zapojovat do závodů.

Už máte naplánované první závody nebo ještě vyčkáváte?
Zatím hlavně trénuji, aby to pak na závodech k něčemu vypadalo. Až budu vědět, že jsem schopná vyběhnout ve slušném čase, postavím se na start. Nechci to zakřiknout, ale není nereálné, že bych mohla startovat už 18. července na Diamantové lize v Monaku. Teprve minulý týden jsem však poprvé zkoušela tretry

Co říkají doktoři?
Stará se o mě spousta škovných doktorů a fyzioterapeutů. Například Petr Bittnar, Kryštof Kuba nebo Martina Končalová či nová paní doktorka české atletické reprezentace Karolína Bílková. V podstatě všichni se shodli, že došlo k přetížení přitahovače palce a snaží se mě zase vrátit tam, kde jsem byla, za což jim patří obrovský dík. Věřím, že rehabilitací, cvičením či změnou došlapu se dá vše brzy do pořádku.

Start na srpnovém mistrovství Evropy v Curychu tedy zatím považujete za reálný?
Když budu chtít jet na Evropu, budu muset předtím někde vyběhnout - abych věděla, že má smysl tam jet. Nechci se jen zúčastnit.

Problémy měl také váš sparingpartner Pavel Maslák. Brzdíte ho občas, aby po zranění hned zase neběhal natvrdo?
Několik tréninků jsme teď absolvovali spolu, protože zbytek skupiny závodil. Myslím, že je sám dost rozumný na to, aby začal nohu zatěžovat postupně a hlavně aby dal na své pocity. Věřím, že bude vše v pořádku a vrátí se na dráhu ve stejné parádě jako na začátku sezóny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze