Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Už jsem chtěl domů, vysvětluje házenkářský cestovatel Řezníček

BUDU STŘÍLET! Český reprezentant Tomáš Řezníček se připravuje na střelu během utkání kvalifikace o ME 2014 proti Izraeli. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

12 2014
Pět zemí a šest různých týmů vystřídal od svého odchodu ze Zubří. Teď se Tomáš Řezníček po devíti letech vrací do klubu, který ho pro velkou házenou vychoval. „Už jsem se chtěl vrátit domů. Hlavně kvůli přítelkyni, která tady zůstala,“ říká 29letá levoruká spojka, která rozvázala smlouvu s francouzským Istres vinou vleklých problémů s třísly.

Neštve vás, že jste odešel v sezoně, která skončila postupem Istres?
Smůla. Měl jsem ji už, když jsem podepisoval před dvěma lety smlouvu. Istres hrálo první ligu, jenže v posledním zápase sestoupilo. Ve smlouvě byl dodatek, že ji můžu v případě sestupu vypovědět, ale měl jsem dobré podmínky a už jsem nechtěl nic nového hledat.

Téměř celou minulou sezonu jste nehrál. Co se stalo?
Zničehonic mě začala bolet třísla, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Jenže po dvou měsících jsem nemohl. Čtrnáct dnů jsem pauzíroval, čtrnáct dnů jsem hrál a v září šel raději na operaci. Prý dopadla dobře, ale po dvou zápasech mě začala třísla zase bolet a bolí doteď. Domluvili jsme se, že k poslednímu únoru smlouvu ukončíme.

Jak jste na tom teď?
Běhám sotva na čtyřicet procent, od příštího týdne začínám rehabilitovat. Doufám, že do startu sezony budu v pořádku. Podle doktorů by se to mělo lepšit.

Je to vaše nejvážnější zranění?
Nikdy jsem neměl pauzu deset měsíců. Bylo to strašně dlouhé, znervózňovalo mě to. Počítal jsem nejvýše tak dva tři měsíce.

Měl jste i jiné nabídky?
Ze zahraničí, ze Slovenska i extraligy. Prioritou ale bylo Zubří.

Chcete tady ukončit kariéru, nebo to berete jako přechodné období?
Mám tady smlouvu na sezonu a uvidíme, co bude za rok. Když budou obě strany spokojené, rád bych zůstal. Zahraničí úplně nevylučuji, ale spíše bych se chtěl už usadit.

V Zubří se od vás čekají velké věci. Jste připravený na tlak?
Byl jsem devět let venku a jsem natolik zkušený, že v tom nevidím žádný problém

Zubří hodně posílilo, bude po loňské nepodařené sezoně cílem medaile?
To bych neříkal, prvním cílem bude play-off. Jako vždy, když jsem tady hrál, je v přípravě cítit velké odhodlání. Na minulou sezonu už se zapomnělo.

V Istres jste vypadl z národního týmu. Myslíte ještě na něho?
Reprezentace jsem se nikdy nevzdal. Pokud přijde pozvánka, rád přijedu. Ale hlavní je, abych byl konečně zdravý a pořádně potrénoval.

Na kterou ze šesti zahraničních štací vzpomínáte nejraději a na kterou nejméně?
Nejlepší bylo asi Slovinsko, ale super to bylo také ve Španělsku a ve Francii. Špatné to nebylo ani v Makedonii, horší to bylo s vedením. V Itálii jsme vyhráli, co se dalo, ale doteď mi dluží peníze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze