Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkář Kašpárek se vypracoval v oporu farmy finalistů Ligy mistrů

Stanislav Kašpárek | foto: Robert Grim

24 2016
Na dohled má maďarské „moře“ Balaton, v nedalekém Veszprému může sledovat házenkářské kapacity. Stanislav Kašpárek má za sebou první rok v maďarské nejvyšší soutěži, v týmu Balatonfüredi KSE se 20letý odchovanec Zubří nečekaně rychle vypracoval mezi opory farmy finalisty Ligy mistrů.

„Na začátku mi řekli, že první rok mám na aklimatizaci a výsledky že ode mě budou chtít ve druhém a třetím roce. Už teď jsou ale se mnou spokojení,“ těší Kašpárka. „Hrál jsem dost, protože se zranil kluk, co nastupuje na mém postu spojky. Půl sezony jsem tak odehrál sám.“

Byl to pořádný skok ze Zubří?
Veliká změna. Neuměl jsem jazyk. Tréninkové dávky jsou daleko větší než v Zubří. První měsíc přípravy jsem jenom chodil na tréninky a spal. V Maďarsku se trénuje každý den dvakrát.

Co Maďarština?
Základy už jsem pochytil. Naštěstí se mnou hraje jeden Slovák, který mi překládá. Maďarštinu nevyžadují, mezi sebou se bavíme anglicky.

Jak jste zapadl?
Bez problémů. Máme mladý tým, kluci jsou okolo 23 let.

Jak daleká je cesta z farmy do kádru Veszprému?
Hodně daleká. Chodíme na jejich zápasy a je to ještě o třídu, možná dvě výše. Obvyklé je, že z farmy do Veszprému jdou kluci ještě přes jeden tým.

Jste s hráči Veszprému v kontaktu?
Máme svoje tréninky, svoji halu. Ale ve městě se potkáváme.

Jaké je hrát proti Veszprému?
Do poločasu se držíme, pak zaberou na sto procent a prohrajeme o deset. Je to nová zkušenost. Tady bych si nezahrál proti takovým hvězdám, jako je Aron Pálmarsson.

Máte vzor?
Líbí se mi Pálmarsson, ale ten nehraje na mojí pozici, takže László Nagy. Kapitán týmu, ikona klubu.

Jak velké bylo zklamání z porážky ve finále Ligy mistrů?
Obrovské. Vedli o devět branek, všichni brali, že už vezou pohár domů. Pro fanoušky udělali promítání Final 4, před halu přišlo fandit snad čtyři tisíce lidí.

Vy jste si s Balatonfüredi vedli dobře, že?
Čtvrté místo v lize je úspěch, v poháru jsme skončili třetí a zahrajeme si evropské poháry. Pro mě to bude premiéra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze