Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Salčáková rozložila Veselí. Chci potrápit i Most, tvrdí

Kristýna Salčáková | foto: Dalibor Glück, MAFRA

7 2014
V létě přišla Kristýna Salčáková z Veselí do Olomouce, aby Zoře pomohla na úkor bývalého klubu postoupit do vysněného play-off. A byl to právě výkon šestadvacetileté reprezentantky, který rozhodl vzájemné utkání dvou rivalů ve prospěch hanáckého týmu.

Do 15. minuty totiž Zora tápala a ztrácela dvě branky, pak změnila obranu, Salčáková se postavila na post střední spojky a výsledkem byl obrat a vysoká výhra 27:19. "Cítila jsem se dobře a celkem nám to vycházelo," usmívala se po důležitém vítězství skromně.

Po výhře jste Veselí odskočily na šest bodů. Už jste ho od play-off odstřihly?
Je možné, že Veselí už je trochu za námi, ale může se stát, že někde překvapí. Letos je liga strašně vyrovnaná a opravdu se může stát cokoliv. Musíme přemýšlet jen nad zápasem, který přijde a nemyslet moc dopředu. Jít krok po kroku za vysněným play-off.

Může vás alespoň těšit, že jste Veselí vrátily podzimní porážku 23:25 i s úroky.
Určitě. Říkaly jsme si, že chceme hlavně urvat dva body a jestli vyhrajeme o čtyři, bude to jen bonus. Jsem strašně ráda, že se to podařilo.

Čím jste Panenky přehrály?
Byly jsme dobře takticky připravené, věděly jsme, co na ně máme hrát. Tedy odrazit se z obrany a po rychlém přechodu dávat jednoduché branky. Od patnácté minuty se nám to dařilo.

Proč to nešlo už od začátku?
Cítily jsme důležitost zápasu, věděly jsme, že nás může posunout do play-off nebo můžeme skončit na nepopulární páté příčce. Hrály jsme obranu 0-6, který se nám ale nedařila, nestíhaly jsme přistupovat ke střelkyním. Pak jsme ale obranu změnily na 1-5, začaly narušovat hru Veselí a přišel obrat.

A také jste začala řídit hru z pozice střední spojky...
Pro mě je to po dlouhé době změna, protože dřív jsem na střední spojce hrávala. Holky a také Lucka Fabíková, která hrávala rozehrávku, mi hodně pomáhají, takže jsem se cítila dobře. S holkama si rozumím, takže dobrý.

Očima trenéra Jana Bělky

Byl to její zápas

"Kdyby náhodou nějaká hráčka vypadla, musíme mít připravenou alternaci. Se Saly (Salčákovou - pozn. red.) na středu už je to běžná varianta. Možností na tomto postu máme víc, ale proti Veselí to byl její zápas. Rozhodování co bylo potřeba, uklidnění hry, nebo naopak rychlý přechod, to bylo její."

Znamená to, že teď budete tým dirigovat častěji?
Vzhledem k tomu, že máme zraněnou Aničku Gebre Selassie, která hraje střední spojku, tak je to určitá varianta. Ale na středu může hrát i Ivana Salašová nebo Katarína Berová. Každá z nás je trochu jiná, takže se můžeme točit podle soupeře.

A kdybyste si měla vybrat mezi křídlem a spojkou?
Vyhovuje mi to na střídačku. Můžu se rozběhat na křídle, potom hrát střední spojku. Je mi to v podstatě jedno, s holkama se mi hraje dobře.

Před vámi je domácí souboj s Mostem, přitom jiný silný tým Porubu jste nedávno porazily. Jaké jsou vaše šance?
Most má opravdu silný kádr, ale do zápasu určitě půjdeme s tím, že budeme chtít vyhrát a potrápit je. Jestli se to podaří, nebo ne, to záleží na nás. Budeme chtít divákům ukázat pěknou házenou. Lidi totiž začínají chodit, takže je nesmíme zklamat.Najdete na iDNES.czmobilní verze