Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Soukalová si chválí změnu přípravy. Natáčení reklam ale nevynechala

Momentka z MČR v biatlonu na horských kolech v jabloneckých Břízkách, na snímku je Gabriela Soukalová. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

16 2015
Gabriela Soukalová se v sobotu v Jablonci předvedla i jako slušná cyklistka. Vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství republiky v biatlonu na horských kolech.

Česká biatlonová star Gabriela Soukalová trénuje sedy-lehy a parťák z reprezentace Ondřej Moravec ji za sto cviků odmění jednohubkou s pomazánkou. „A teď dalších sto,“ zchladí její nadšení.

Tak to alespoň chodí v nové televizní reklamě, která v minulých dnech zaplavila české obrazovky.

„Abych se přiznala, já jsem ji ještě vůbec neviděla,“ řekla jablonecká závodnice při sobotním mistrovství republiky v biatlonu na horských kolech. „Párkrát jsme si doma pustili televizi, ale vždycky jsme propásli ten okamžik, kdy běžela. Ale těším se na to. Jirka Strach je natolik vynikající režisér, že určitě odvedl výbornou práci.“

Jaká to pro vás byla zkušenost postavit se před kameru v jiné než sportovní roli?
Nebylo to poprvé. Rok předtím jsme dělali velkou reklamu na marmeládu, ale myslím, že tohle je mnohem šťastnější verze. Natáčeli jsme ji už vloni o prázdninách. Ale mám jednu opravdu čerstvou zkušenost, před týdnem jsem točila reklamu na sprchové gely, tak uvidíme.

Takže až jednou skončíte s biatlonem, dáte se na hereckou dráhu?
Takový optimista nejsem. Ale jsem ráda za každou takovou zkušenost, kdy se člověk nenudí a může si vyzkoušet spoustu věcí nejen ze sportovního světa.

Fotogalerie

Vloni jste byla zavalená různými společenskými povinnostmi a chyběl klid na přípravu. Je to letos jiné?
Určitě, udělala jsem razantní změnu. Hned po skončení sezony jsem nejela na exhibici do Ruska jako ostatní reprezentanti a místo toho jsem vyrazila s přítelem na dovolenou do Dubaje, kde jsem se snažila co nejvíc odtrhnout z toho domácího prostředí, kde by určitě zase následovala spousta povinností. Potom jsem si odbyla nezbytné sponzorské věci, některé doznívají ještě teď, ale udělali jsme lepší harmonogram než vloni. Věřím, že budu mít víc prostoru na trénink i regeneraci a rozjezd do nové sezony bude v pohodě.

Letní přípravu jste s reprezentací začali netradičně na lyžích v Norsku. Co jste tomu říkala?
Atypický začátek byl skvělý, tréninkové podmínky v Norsku byly vynikající a dalece předčily podzimní pobyt na Dachsteinu, který vždycky s reprezentací absolvujeme. Doufám, že se tam zase brzy podíváme.

Prvním závodním testem přípravy pro vás bylo víkendové mistrovství republiky na horských kolech. Jak jste byla spokojená s druhým místem?
Pro nás to není zas tak důležitý závod, spíš zpestření přípravy, ale každá taková zkušenost může člověku něco dát. Pro mě je to hlavně motivace a jsem hrozně ráda, jak to dopadlo.

Jak jste se na kole cítila?
Letos jsem měla najetých jen pár kilometrů, takže jsem se závodem trochu protrápila. Bylo to hodně náročné, ale já mám kola hodně ráda, takže mi nevadilo ani vedro.

Je střelba po jízdě na kole těžší než na lyžích?
Naopak na lyžích je to o něco horší, člověk má unavené i ruce, a když má na čtvrté položce udržet zbraň, která váží čtyři kila, tak už je to znát. Tady se vám třepou maximálně nohy, když to člověk přepískne, kdežto na lyžích se třepe všechno.

Jaké mety si před sebe stavíte před příští sezonou?
Já se tak daleko ani nedívám. Teď se soustředím na to připravit se, dobře jíst a spát. Věřím, že když budeme trénovat dál s takovým zápalem, jaký náš tým má, tak nás ty nejlepší výsledky ještě čekají.Najdete na iDNES.czmobilní verze