Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Skokanka“ Charvátová: Mám radost. A chtěla jsem utrhnout i Eckhoffovou

RYCHLE DO CÍLE. Lucie Charvátová ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Oslu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

7 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Ve stíhacím závodě biatlonistek na mistrovství světa v Oslu patřila mezi „skokanky“ dne a ze 33. místa si polepšila o patnáct příček až na 18. místo. Lucie Charvátová vybílila i jednu ze svých obávaných stojek. Také to je příslib pro páteční štafetu žen.

Posun o 15 míst je určitě důvodem ke spokojenosti, že?
Jo, jsem spokojená a mám velkou radost, jak jsem poskočila dopředu. Stíhací závod je kontaktní, což mě baví. Už kolikrát jsem se letos ve stíhačce takhle posouvala dopředu.

Když jste i první stojku zvládla bezchybně, nakoplo vás to?
No, zatím jsem ještě tolik nejásala, protože pořád mě čekala poslední položka. U mě je to i o zkušenostech, kterých ještě tolik nemám, roli dost hrají i nervy. Takže na poslední položce ještě zaplaťpánbůh za to, jak to dopadlo, že jsem ji střílela za dvě. A potom jsem to na té trati nějak dojela.

Celkově tři trestná kola při čtyřpoložkovém závodě jsou pro vás dobrou střeleckou bilancí.
Na mě určitě. Když to srovnám se sobotou, tak tam jsem udělala tři chyby ve sprintu a teď zase tři chyby, i když položek bylo dvakrát tolik. Jo, byl to můj dobrý střelecký závod.

Puskarčíková už opět trénuje

Po nemoci se při pondělním dopoledním tréninku opět objevila na holmenkollenských tratích Eva Puskarčíková. Zda nastoupí do středečního vytrvalostního závodu, je však zatím velmi nejisté.

„Především bychom Evu rádi nachystali na páteční štafetu,“ říká šéftrenér Ondřej Rybář. V té platila v poslední době za jistotu na prvním úseku a v Presque Isle se s Charvátovou, Soukalovou a Vítkovou podílela na českém triumfu.

A na trati?
Tyhle podmínky nemám úplně ráda, takový ten čerstvý, měkký sníh. Sice se tolik neboří, ale rozhodně moc nejede. Mám radši, když je zrnitější a nejlépe azurko. To se mi potom závodí mnohem líp, zatímco takhle do toho dávám dost síly. Tentokrát podmínky právě ideální nebyly, ale nějak jsem se s tím poprala. I když tady je to fyzicky velice složité. Závod mi ubíral síly každým krokem.

Přesto jste v závěru bojovala o pozici i s Tiril Eckhoffovou.
Snažila jsem se jí utrhnout, ale v posledním kopci se mi nakonec utrhla ona, na to už jsem fyzicky neměla. Byla jsem ráda, že jsem to do cíle nějak dotlačila. A za mnou už se cpaly další holky, ještě jsem musela předvést docela ostrý finiš.

VYČERPÁNÍ. Lucie Charvátová ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Oslu.

VYČERPÁNÍ. Lucie Charvátová ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Oslu.

To zní hezky, ne? Snažila jsem se utrhnout mistryni světa Eckhoffovou.
Jo, bylo to v kopci, kde stála kamera a kde se měřil i mezičas, tak si myslím, že i má babička si užila, že mě tam vidí.

Nabila vás nyní stíhačka sebevědomím i do vytrvalostního závodu
Dlouhý závod zatím v mém podání není vůbec úspěšný, protože jde mnohem víc o střelecký závod. Za každou netrefenou ránu dostanete jednu minutu a má střelba zatím úplně nedostačuje na to, abych dosáhla i v dlouhém závodě dobrých výsledků. Ale teď jsem zatím spokojená, jak jsem tu zajela stíhačku. A taky poněkud zklamaná ze sprintu, protože v něm jsem měla rozhodně střelecky na víc.

Autor:


Biatlon na ZOH 2018

Od 9. do 25. února 2018 se v jihokorejském Pchjongčchangu uskuteční XXIII. zimní olympijské hry. Biatlonisté usilují o 11 medailových sad. Muži i ženy mají stejný program: sprint, stíhací závod, individuální závod a masový závod, dále se jedou tři štafety: muži, ženy a smíšená.

Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Martin Fourcade, Johannes Bö, Anastasia Kuzminová

Najdete na iDNES.czmobilní verze