Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Má formu, je rychlá a doufá. Třeba dostanu dáreček, říká vícebojařka Cachová

Kateřina Cachová | foto: Profimedia.cz

22 2015
Má skvělou formu, jenže neví, zda ji bude moci prodat na halovém mistrovství Evropy v Praze ve své hlavní disciplíně, pětiboji. „Čekám na dárek k narozeninám,“ usmívá se 24letá Kateřina Cachová, někdejší mistryně světa ve víceboji do 17 let. A i kdyby ho nedostala, představí se při evropském mistrovství na trati 60 metrů překážek.

Právě překážky ovládla v úvodní den halového mistrovství republiky v Praze ve skvělém čase 8,13, který jí řadí na třetí místo českých historických tabulek. A v závodě si připsala rovněž skalp mnohonásobné šampionky Lucie Škrobákové.

Čekala jste až tak dobrý výkon?
Doufala jsem, že poběžím pod 8,20. Na víceboji před dvěma týdny jsem dvakrát zakopla a běžela jsem překážky za 8,38, takže to vypadalo, že bych je měla běžet pod 8,20. I trenérka mi říkala, že bych to měla zvládnout. A teď koukám, že to bylo docela dost pod 8,20.

Vždycky takhle trenérku posloucháte?
Snažím se, ale vždycky to tak nedopadne. Jak kdy. Ale většinou má docela odhad.

Bohužel, nominaci do víceboje na halovém mistrovství Evropy stále jistou nemáte...
Jsem v evropském pořadí sezony devátá a berou jen sedm nejlepších, musely by se dvě holky omluvit. Do 26. února se mají potvrdit starty, toho dne mám zrovna narozeniny, tak očekávám nějaký dáreček. Třeba přijde.

Limit jste však splnila na překážkách. K nim tedy už nyní budete směřovat trénink?
To ani ne, protože pořád nevíme, co bude. Až do startu šampionátu se to může změnit.

Kdybyste však přece jen závodila v Praze na překážkách, jaké si budete klást cíle?
S tímhle časem by se už dalo postoupit do semifinále. Když jsem se dívala na výsledky poslední Evropy, tak tam byl postup do semifinále těsně pod 8,20. Teoreticky bych mohla v pátečním programu na šampionátu zvládat obojí, nejdřív překážky do víceboje, pak samotné překážky. (směje se) Nebo bych mohla teď v neděli na republice splnit limit na dálce, že bych pak na Evropě šla dálku a překážky. Jak dělám víceboj, nejsem zvyklá se rozcvičit, jít jen jednu disciplínu a jet domů. Tak že bych si střihla ještě tu dálku… Pořád mi chybí ještě 30 cenťáku do limitu. Ale teď jsem rychlá, třeba to pořádně rozběhnu.

Je taková úspěšná sezona pro vás i trochu za odměnu po všem, čím jste si v předchozích měsících prošla?
Je to jiné sklízet teď poplácání po ramenou, než takové to: „No, jak to jde, co zdraví, už jsi lepší?“. Už nestojím o titulky věčně zraněná Cachová se konečně rozběhla. Loni jsem měla trable se špatně rostlou češkou. Ale už roste dobře, posunuli jsme ji. Tedy vlastně doufám, že už neroste.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze