Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bárta po povedené časovce: Jsem tak unavený, že ani nedokážu být nervózní

DOPLŇOVÁNÍ TEKUTIN. Vyčerpaný Jan Bárta za cílem časovky na Tour de France.

26 2014
Perigueux (Od našeho zpravodaje) - Proťal cíl a uviděl u svého jména jedničku. Jan Bárta v tu chvíli vedl časovku na Tour de France. Dres českého mistra měl propocený, obrátil do sebe osm lahví vody nebo džusu, dlouze se vydýchával, opřený o kolo. Ovšem mohl být spokojený, vždyť jeho čas byl výborný.

Pak mu nezbývalo než čekat. "Teď je to samozřejmě hezké, ale musím čekat na ostatní, co pojedou za mnou. Někteří z nich budou pravděpodobně rychlejší. Od Tonyho Martina se čeká, že tady vyhraje," říkal Jan Bárta čtvrt hodiny po své časovce, když ještě nemohl znát konečné pořadí.

Jaké to teď bude sedět a čekat, kdo vás porazí? Budete nervózní?Kdepak, teď jsem tak unavený, že ani nedokážu být nervózní.

Startoval jste v dresu českého mistra. hecovala vás ta trikolóra?
Takový dres mě vždycky motivuje. Ale i tak se samozřejmě vždy pokouším, abych na té časovce nechal všechno. Dnes bylo dost teplo, takže jsem dojel totálně zlitý.

Bylo to dost zvlněných 54 kilometrů, navíc po třech týdnech dřiny.
Možná tu první vlnu jsem jel až trochu moc rychle, už mi tam tuhly nohy a čekal jsem, kdy budu konečně nahoře. Ale jinak si myslím, že to bylo relativně dobré. Snažil jsem se dobře si rozvrhnout síly, snad se to povedlo.

Byla to tedy pocitově povedená časovka?
To radši zatím nebudu říkat. Většinou když mám pocit, že jste zničený a že to možná nebylo až tak dobré, tak je výsledkově časovka nakonec dobrá. Zato když dojedu relativně čerstvý, tak je vidět, že jsem tam nenechal všechno. Radši si počkám na ty výsledky.

Šlo vůbec v posledních etapách na časovku pošetřit síly?
Trochu jsem se poslední dva dny o to snažil, ale na Tourmaletu jich moc nepošetříte a včerejší etapa byla sice relativně po rovině, ale jelo se dost rychle. Jenže ostatní na tom byli podobně, tak to bude relativně spravedlivé.

Zbývají poslední kilometry do Paříže. Jak se tam těšíte?
Moc. Těším se na Paříž i na to, že bude konec. Ty tři týdny jsou vážně dlouhé.

Jaká byla vaše první Tour?
Atmosférou jiná než Giro a Vuelta, je to tu větší show. Ale jsou to podobné tři týdny dřiny tak jako Giro nebo Vuelta. Dá se to zvládnout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze