Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bankovu otci přáli k triumfu, syn i po 17. místě jásal: Super nadílka

Sjezdař Ondřej Bank | foto: Zoom Agence

21 2014
Alta Badia (Od našeho zpravodaje) - Skončil závod a za Ivanem Bankem, tátou fousatého sjezdaře Ondřeje, přišli s gratulacemi. "Spletli si mě se starým Hirscherem," smál se Bank senior a musel všem vysvětlovat, že doopravdy není otcem vítěze obřího slalomu Světového poháru v Alta Badii. Přesto Bankové po jihotyrolské misi, která vynesla 20 pohárových bodů a v seriálu posun o 30 příček, byli spokojení. "Super vánoční nadílka," kývl 34letý sjezdař po 17. místě.

Šestnáctý dojel letos v lednu v superkombinaci ve Wengenu, předtím se však Bank tři roky do elitní dvacítky Světového poháru nepodíval. Takže i poslední předvánoční závod byl povedený. „První kolo bylo dobré, ale pocit z jízdy opět špatný,“ tvrdil. „Ale zdejší kopec mi vyhovuje a odpustil mi několik chyb.“

Takže výsledkem jste...
...překvapený. Hodně. I když... S dobrou jízdou jsem měl šanci být kolem desítky, ale jel jsem zadrženě. Nemám šťávu, kterou by bylo třeba.

Ale na to že, trénink obřáku pořádně nestíháte.
Nesnažím se ho vynechávat, ale těch sjezdů, na které se teď zaměřuju, je strašně moc. Navíc jsem jel na lyžích, na nichž jsem před závodem pořádně nejel, změnili mi nastavení hran a to byl risk. To se nedělá. Myslím, že jsem na desítku mohl útočit, ale nechci být nespokojený - sedmnácté místo je super.

Už začínáte cítit formu?
Necítím ji, ale projevuje se. Doufám, že už se projevuje trénink z Ameriky a budu se tlačit ještě výše ve sjezdu i v obřáku. Mám z jízd špatný pocit, ale jsou relativně rychlé, což je dobré znamení. Doufám, že budu mít alespoň jednou dobrý pocit letos.

Bratr a trenér Tomáš vám vyčítá nedostatek sebevědomí.
To má pravdu, druhé kolo bylo takové připosrané. Ale já už jsem prostě takový. Před sezonou jsem se snažil co nejvíce si věřit, ale takový prostě nejsem. Snažím se na tom makat, sebedůvěra dělá hodně.

V Jižním Tyrolsku jste jel tři různé disciplíny ve třech dnech. Jak složité je to všechno kombinovat?
Každý den děláme něco a současně musíme šetřit síly na závod. Kluci, co jezdí obřák, tak při mých závodech trénují a ladí lyže. Já místo tréninku jel závod v Gardeně. Je to složité, ale právě to mě na tom baví. Jsem sice v průměru, ale to mi nevadí. Kdybych v každé disciplíně jezdil kolem patnáctého místa, budu spokojený.

A jak to dělají ti nejlepší, kteří usilují o celkové prvenství? Oni stíhají trénovat všechno?
Dělají to stejně, ale takových je málo. Hirscher by na to měl, ale soustředí se na slalom a obřák, jen občas jede super-G, pokud je zrovna lehčí. Je totiž lepší sbírat body po stovkách než po třiceti.

Není tohle návod pro vás?
Rád bych, ale zase si nevěřím, že bych sbíral po stovky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze