Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodující bod nezískala. Po prvním setu mi odešly nohy, řekla Kvitová

ZKLAMANÁ. Česká tenistka Petra Kvitová při fedcupovém utkání bitvu proti německé soupeřce Anně-Leně Grönefeldové. | foto: AP

7 2010
První dny ve Fed Cupu svědčí tenistce Petře Kvitové náramně. S nedělí už je to horší. Podobně jako v loňském semifinále proti USA, kdy ji navíc limitoval zraněný kotník, i letos v brněnském souboji s Německem podlehla soupeřově dvojce.

Přitom začala duel, který mohl přinést rozhodnutí utkání prvního kola týmové soutěže, dobře. Srovnala se se ztrátou podání. Třemi gamy v řadě otočila z 0:2 na 3:2. První set nakonec vyhrála 6:4.

"Jenže pak mi úplně odešly nohy. To se v takovém zápase nesmí stávat," smutně konstatovala Kvitová.

V čem nastal obrat v utkání?
Ve druhém setu, když mě brejkla. Grönefeldová navíc skvěle servírovala. Na tomhle povrchu, když vám nejdou nohy a nejste rychle dole, hraje se špatně.

Říkala jste, že vám odešly nohy. Byla jste tedy unavená po sobotě?
Určitě měla únava svůj podíl, trochu se podepsala. Včera jsem hrála dobře, dneska to nevyšlo.

Bylo utkání těžší psychicky, protože jste věděla, že můžete rozhodnout?
Já jsem si to neuvědomovala. Lucka supr zahrála. Mně se šlo na kurt lépe, než kdybychom prohrávali. Pod tlakem byla Grönefeldová, ale zvládla to výborně.

Je nějaký důvod, že se vám nedělní zápasy nedaří?
V sobotu jsem čerstvější, odpočatější. Po první dnu pracují nervy, špatně spíte. Ale Fed Cup mám strašně ráda, tohle k tomu patří. Musím se s tím vyrovnat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze