Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhodčím se nelíbila Jánského show

Aerobik: Petr Jánský - Petr Jánský při semifinálové sestavě, na níž se rozhodčím nelíbilo, že místy přechází v divácky vděčnou show. | foto: Jaromír NovákiDNES.cz

13 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Celkem devět zástupců bude mít český sportovní aerobik v sobotním večerním finále mistrovství světa v Rotterdamu. Rozhodlo o tom páteční semifinále v hale Topsportcentra. Do finále technická komise šampionátu pustila v mužích vedle Jánského s Pochobradským i třetího českého závodníka Ešnera.

Fitness družstva mají semifinále v sobotu po poledni, takže česká finálová účast bude stoporocentně ještě rozšířena. Z kategorie aerobic by měly postoupit do závěrečné fáze mistrovství dva týmy a stejně tak v kategorii step.

Ale zpět ke sportovnímu aerobiku. V ženách podle předpokladů postoupily dvě české závodnice Silvie Galíková a Denisa Barešová, přičemž Galíková v semifinále Barešovou předčila stejně, jako v základní části. Galíková skončila pátá a Barešová šestá, na prvním místě stanula suverénní Piiliová z Finska. Naopak sedmá Tereza Zámostná končí.

V mužích rozhodčí semifinálovým pořadím na rozdíl od základní části zamíchali. Přiřkli prvenství Janu Pochobradskému, na druhé místo dosadili Viitanena z Finska a až třetí skončil vítěz základní části Petr Jánský.

"Asi jim nejde pod nos, že ze své sestavy dělám tak trochu show pro lidi. Ale netrápím se tím, kdybych šel sestavu jinak, nebyl bych to já," glosoval seminálový závod Jánský, jehož sestava měla největší aplaus.

V této kategorii udělali technická komise šampionátu výjimku z pavidla, které říká, že ve finále mohou startovat z jedné země jen dva zástupci. Protože startují tři Češi, tři Finové a jeden Řek, muselo by být finále pouze pětičlenné. Proto je do finále puštěno všech sedm soutěžících, z čehož měla radost především česká "trojka" Vojtěch Ešner.

V párech nebylo co řešit, závodí jen tři přihlášené dvojice a pořadí semifinále bylo stejné, jako po základní části. První Zuzana Tomášková s Martinem Duškem, za nimi Kristýna Procházková s Pavlem Sirotkem a třetí pár z Německa.

Tříčlenných týmů se už zmiňované pravidlo o pouhých dvou finalistech z jedné země české reprezentace dotklo podobně, jako v ženách. Finále si zajistila v semifinále třetí trojice Babková, Volková, Zimová, stejně tak čtvrtý tým Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová. Šestý celek Šejvlová, Komarov, Novosad však musela do finále pustit novozélandskou trojici, která v semifinále skončila až sedmá...

Semifinále kategorií sportovního aerobiku

Ženy: 1. Piiliová (Finsko), 2. Carmichaelová (Austrálie), 3. Niemiová (Finsko), 4. Scullyová (Austrálie), 5. Galíková, 6. Barešová, 7. Zámostná (všechny Česko), 8. Lamssarralová (Niz.), 9. Palmerová (Nový Zéland), 10. Foixová (Francie).

Muži: 1. Pochobradský (Česko), 2. Viitanen (Finsko), 3. Jánský (Česko), 4. Väisänen (Finsko), 5. Ešner (Česko), 6. Haapasalmi (Finsko), 7. Risetti (Řecko).

Páry: 1. Tomášková, Dušek, 2. Procházková, Sirotek (všichni Česko), 3. Jungová, Querubin (Německo).

Tříčlenné týmy: 1. Francie, 2. Austrálie I, 3. Babková, Volková, Zimová, 4. Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová (oba Česko), 5. Belgie, 6. Šejvlová, Komarov, Novosad (Česko), 7. Nový Zéland, 8. Nizozemsko, 9. Austtálie II, 10. Německo I, 11. Německo II.

Tučným písmem jsou uvedeni finalistéNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze