Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rovinový předkrm před Velkou pardubickou ovládl Makléř

ilustrační foto | foto: Michal SváčekMF DNES

9 2010
Vrchol rovinového dostihového odpoledne Saint Leger ovládnul Makléř, tříletý valach s žokejem Václavem Janáčkem. Dokonale tak využil poctivého tempa, které mělo připravit dostih pro největšího favorita Ulana. Jenže v cílové rovině z něj dokonale těžil právě Janáček v sedle Makléře.

"Jsem moc spokojený, že vyhrál kůň, kterého vychoval majitel Trávníček od hříběte," řekl spokojený trenér Grzegorz Witold Wroblewski, který pro Trávníčka všechny koně připravuje.

Na startu se ujal plánované role vodiče Connex, stájový druh Ulana, který měl pro svého kolegu obstarat poctivé tempo. Dostih se odehrál pod jeho taktovkou. Za ním v klidu cválali dva největší favorité Makléř a Ulan.

V cílové rovině se čelo koní srovnalo a Connex přenechal místo ostatním. Do cíle zatočili jako první Ulan s žokejem Jakubem Pavlíčkem, Makléř s Janáčkem a Omnibus se Šafářem. V cílové rovině se naplno ukázalo, proč je Janáček aktuálním rovinovým lídrem.

Makléř zvítězil před Omnibusem, třetí doběhl favorit Ulan, na čtvrtém místě skončila domácí klisna trenérky Hany Kubelkové Samara Morgan, tabuli nejlepších doplnila Pearl Jane s žokejem Filipem Minaříkem.

"Ten kůň držel dobrou formu celý rok. Šli jsem s ním od těch nejmenších dostihů a netlačili jsme na něj, teď jsme si docela věřili. Václav Janáček ho dobře odjezdil. Bylo jasné, že Connex bude vodit pro Ulana, takže se nedalo nic jiného dělat, než jet za ním,řekl spokojený majitel Makléře po doběhu Trávníček.

Žokej Václav Janáček si na adresu ambiciózní stáje doktora Charváta neopomněl rýpnout. Connexe totiž pro Charváta jezdil do té doby, než vzal Connexe Charvát vzal z tréninku Filipa Neuberga pro nedodržení smluveného ordre.

"Před Connexem se klaním. Pan Charvát mu slíbil důchod, ale Ulan potřeboval vodiče. Na vytrvalecké tratě jsme ho nezkoušeli . On to ale vydržel. Je to moc dobrý kůň a doufám, že mu dá majitel už zasloužený odpočinek," nezapomněl ocenit ani šesté místo Connexe.

Výsledky

Domec St. Leger s Českým rozhlasem Pardubice (2900 m, dotace 130.000 Kč):
1. Makléř (ž. Janáček, trenér Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Omnibus, 3.
Ulan. Čas: 3:09,23.
Další dostihy:
I.: Macaone (am. Černý) - Vaxalta - Vodnice,
II.: Alsina (Koplíková) - Aromatica - Magnet,
III.: Rocky of Gracie (ž. Bitala) - Newcomer - Marrakesh,
IV.: Matter for Love (ž. Janáček) - Brittany - Amica per Vita,
V.: Ascara (ž. Bartoš) - Zirhanem - Jokoono,
VI.: Another True Story (ž. Koplík) - Tulum - Ediggio,
VII.: Sharpour (ž. Janáček) - Gejzir - FabregasNajdete na iDNES.czmobilní verze