Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pořádně to rozběhni, radila jí trenérka. A Rosolová šla pro jasný postup

Denisa Rosolová v rozběhu na 400 metrů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

6 2015
Rychlý start, ostré lokty při seběhu, pak velký úprk k cíli, před nímž ještě stihla na televizní obrazovce vypozorovat, jak daleko jsou soupeřky. A když Denisa Rosolová proběhla cílem závodu na 400 metrů, úsměvem oslavila jasný postup do finále halového mistrovství Evropy. "Byla jsem překvapená, čekala jsem větší tlak zezadu," řekla.

Nezdálo se, že byste měla v závodě problémy.
Vyplynulo to ze situace, nevěděla jsem, jak holky budou sbíhat. Druhou zatáčku jsem si trošičku zatáhla, abych tam byla na lepší pozici. Na rovince jsem se postrkala, ale měla jsem ostřejší lokty a potom jsem to držela až do konce. Naštěstí mi zbyly síly, mohla jsem se dívat i dozadu.

To byl plán? Držet vedení od začátku do konce.
Trenérka mi říkala: Pořádně to rozběhni. Ale já jsem si vzpomněla, jak to dopadlo v Curychu, a říkala jsem jí, ať mě tolik nehecuje, abych neběžela moc rychle. Byl to dobrý závod, dobře takticky zvládnutý. Naštěstí jsem se dobře podívala dozadu a věděla jsem, kde všechny jsou. Uvidíme ve finále.

Pavel Maslák se taky ohlížel. To trénujete spolu?
Jasně, vždycky po tréninku. Ne, ne, to vyplynulo ze situace. Věděla jsem, že z vnitřku nikdo nezaútočí, tak jsem se musela kouknout doprava.

Pavel popisoval, co stihl od rozběhu po semifinále. Co jste zvládla vy?
A to on měl asi o hodinu méně času než já. Já jsem vyklusala, zaledovala, dala jsem si suchou rýži s dušenou zeleninou, takže to byl velice dobrý oběd. Asi hodinku a půl jsem si poležela, učesala jsem se a šla.

Ta hodina padla na česání, ne?
To Máslo dělat nemusí, já jsem se trošku upravit musela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze