Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rose v Cromwellu pokračuje ve spanilé jízdě a vede o čtyři rány

Justin Rose čekal sedm let na vítězství v USA. Nyní má slušně našlápnuto na druhou výhru během jednoho měsíce | foto: AP

26 2010
Jako by po extrémně náročném Pebble Beach, letošním dějišti US Open, chtěli pořadatelé nabídnout hráčům náplast v podobě TPC River Highlands. Hráči i ve druhém kole toto hřiště rozstříleli. Vedoucí Justin Rose je po dvou kolech už na skóre -14.

Jsou to jen tři týdny, co Justin Rose prolomil sedmileté prokletí na americké půdě a poprvé na PGA Tour vyhrál. Ač se opět vrátil do první padesátky, místo pro US Open v Pebble Beach si nezajistil - být to o týden dříve, už pozvánku na druhý major sezony obdrží. Musel proto do kvalifikace, kterou neprošel.

Zdá se, že neúčast na prestižním turnaji jeho formu nepodkopala. Spíše naopak. Ve druhém kole Travelers Championship dokázal stejně jako ve čtvrtek předvést šňůru pěti birdie po sobě. V druhé části kola ještě třikrát zlepšoval skóre o ránu a nakonec hřiště TPC River Highlands obešel dopoledne za vynikajících 62 ran.

Justin Rose, Travelers Champioship

"Všechno mi pěkně šlo, dobře jsem četl greeny, dobře odpaloval míček," řekl Rose, který stanovil nový rekord turnaje co se týče prvních dvou kol. Ten dosud držel Tim Norris, jenž v roce 1982 zahrál za dvě kola 127 ran a nakonec turnaj vyhrál. Rose byl o ránu lepší. Naopak o úder zaostal za rekordem hřiště 61 ran.

"Je to dobré, když se nemusím v duchu ptát, jestli to bude moje první výhra," dodal Angličan, jenž v USA čekal na výhru 162 turnajů.

Narozdíl od úvodního kola se v pátek umoudřilo počasí a nedostavil se předpovídaný déšť a ani takřka vůbec nefoukalo. V těchto výborných podmínkách hráči zahráli ještě nižší čísla než na úvod. Rosův výkon však nikdo napodobit nedokázal.

I proto vede o slušné čtyři rány před Kevinem Sutherlandem, jenž dokázal zopakovat svých čtvrtečních 65 ran. Pětačtyřicetiletý Američan je ve hře o druhý titul na PGA Tour v kariéře - před osmi lety triumfoval na světové jamkovce v Arizoně.

Vijay Singh, Travelers Champioship

Již několik měsíců se nestalo, aby Vijay Singh zahrál první dvě kola za 65 a 66 ran. Naposledy tomu tak bylo loni na Crowne Plaza International, kde měl dokonce dvakrát 64 úderů - tehdy nakonec skončil šestý. Nyní se na Travelers drží na třetí příčce. Singha v posledním měsících trápily problémy se zády, ale poslední měsíc předvádí slušné výkony.

Jak kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie startuje v Mnichově na turnaji European Tour, tak i jeho americký protějšek Corey Pavin hraje PGA Tour v Cromwellu. A padesátiletý hráč si vede skvěle - stejně jako Singh zahrál 66 a 65 ran a dělí se o třetí příčku. Na ní jsou i Korejec Charlie Wi a Američan Bill Lunde.

Corey Pavin, Travelers Champioship

Pavin však o prohánění Rose neuvažuje. "Takovéto bojování jsem už před dlouhým časem ukončil," řekl. "Jsem na to už hodně starý, prostě vyrazím na hřiště a když birdie přijdou, tak přijdou," dodal s tím, že se bude snažit vyhnout tomu, aby z něj byl bogey hráč.

S turnajem se naopak loučí Hunter Mahan, kterému se v Cromwellu jinak velmi daří. Z posledních devatenácti kol zde rovnou patnáctkrát zahrál pod sedmdesát ran a ze čtyř posledních startů vždy skončil mezi čtyřmi nejlepšími - (2006 - 2. místo, 2007 - vítěz, 2008 2. místo, 2009 - 4. místo). Letos? Po kolech za 71 a 72 ran se víkendových kola zúčastní leda jako divák. Turnaj končí i pro Rjuže Imadu, Adama Scotta či Johna Dalyho.

Travelers Championship - po 2. kole

1. Justin Rose (Anglie) -14
2. Kevin Sutherland (USA) -10
3. Vijay Singh (Fidži), Charlie Wi (Již. Korea), Bill Lunde, Corey Pavin (oba USA) -9
7. Matt Jones, Greg Chalmers (oba Austrále), Vaughn Taylor (USA) -7

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze