Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rose byl opět zralý na ručník. Nakonec se vzpamatoval a vyhrál

Justin Rose během jednoho měsíce hrál na třech turnajích o titul. Na dvou se mu podařilo zvítězit. | foto: AP

5 2010
Justin Rose ztratil další velký náskok. Oproti minulému týdnu však turnaj nakonec vyhrál.

V Den nezávislosti znovu dobyl americkou golfovou půdu Angličan. A v posledních týdnech nikdo jiný, než Justin Rose. Ač si cestu za druhým americkým titulem během měsíce zkomplikoval, nakonec se může radovat z vítězství na AT&T National.

Rose nechtěl na náročném hřišti Aronimink, které bylo příjemným překvapením letošní sezony, připustit zaváhání, jenž předvedl minulý týden na Travelers Championship. Tehdy prošustroval náskok tří ran. Nyní šel s náskokem o ránu lepším, první dvě jamky se ještě rozehrával, ale poté si vypracoval náskok pěti ran a zdálo se, že si pro vítězství dokráčí v poklidu.

Ale v polovině kola během čtyř jamek třikrát připisoval ránu. Předtím 274 jamek nezaznamenal trojputt, nyní se ho dopustil hned na dvou po sobě jdoucích jamkách. Nebýt svého letošního prvního eaglu na devítce, už by v té době žádný náskok neměl. Od Charlieho Wia jej totiž po jedenácté jamce dělily dvě rány.

Justin Rose, AT&T National, 4. kolo

Justin Rose odpaluje z týčka na poslední jamce. Míček i s notnou dávkou štěstí skončil na fairwayi.

Rose se však dokázal oklepat, do problémů se dostávali jeho pronásledovatelé, kteří tak měli těžké pozice pro snižování svých výsledků a dorovnání Roseho. Na green poslední jamky vstupoval s tím, že míček musí zahrát maximálně na dvě rány, pokud chce zvítězit. První se k jamce přiblížil, druhou poslal do jamky.

Brzy třicetiletý Rose byl už popáté ve své kariéře na PGA Tour v pozici, kdy šel do finálového kola z prvního místa, ale až nyní se mu podařilo vyhrát.

Justin Rose, AT&T National, 4. kolo

Justin Rose,se raduje s rodinou z vítězství na AT&T National

Druhé vítězství během měsíce přináší Rosemu kromě více než milionu dolarů další potěšující věci - zahraje si British Open, ve FedEx Cupu se posunul na druhé místo, ve světovém žebříčku asi prorazí na šestnáctou příčku a je ve hře o Ryder Cup.

"Trochu jsem se bál, abych dnes nedopadl jako minulý týden," řekl těsně po triumfu Rose, který skončil o ránu před Američanem Ryanem Moorem. Ten v neděli předvedl nejlepší výkon dne z celého startovního pole, když Aronimink obešel za 65 ran. A jen pár centimetrů jej na závěrečné jamce dělilo od toho, aby výsledek.nebyl o ránu lepší a pravděpodobně by se šlo do rozstřelu.

Ryan Moore, AT&T National, 4. kolo

Ryan Moore si díky skvělému finálovému kolu a druhému místu zahraje British Open

Útěchou mu však může být fakt, že díky druhému místu si zajistil účast na třetím majoru sezony - British Open ve skotském St. Andrews. které se odehraje za necelé dva týdny.

Tiger Woods, pro něhož to byla generálka před British Open, nakonec skončil na 46. místě se ztrátou čtrnácti ran na Rose. Alex Čejka se s turnajem rozloučil už po druhém kole.

AT&T National - konečné pořadí

1. Justin Rose (Anglie) -10
2. Ryan Moore (USA) -9
3. Jeff Overton (USA) -8
4. Charlie Wi (Již. Korea) -7
5. J.B. Holmes (USA) -6
6. Carl Pettersson (Švédsko) -5
7. Marc Leischman (Austrálie), Nick Watney (USA) -4
9. Vijay Singh (Fidži), Jason Day (Austrálie) -3

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze