Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ropice vítá výjimečný turnaj českých profesionálů - jamkovku

Golfové hřiště v Ropici. | foto: pro iDNES.cz

15 2010
Devátý hráč průběžného pořadí české profesionální série Robert Schovánek dostal do prvního kola šampionátu profesionálů v jamkové hře těžkého soupeře. S Janem Zedníčkem, jenž zkouší štěstí také na mezinárodní scéně v EPD Tour, tvoří nejzajímavější dvojici.

Jednoduché to nebude mít ani ambiciozní Lukáš Tintěra s Petrem Štrougalem, jenž by právě v jamkovce mohl zúročit své zkušenosti.

order of merit czech PGA tour 2010

1. John Horsky 93 000
2. Lukáš Lizánek 81 733
3. Viktor Skalle 78 000
4. Petr Skopový 68 900
5. Filip Mrůzek/am. 57 450

Dějištěm čtvrtého turnaje okruhu, výjimečného právě herním formátem, bude ode dneška do čtvrtka Ropice. Program byl o den posunut, protože severomoravské hřiště hostilo o víkendu zápasy první ligy družstev náhradou za Šilhéřovice, poznamenané záplavami.

Greenkeepeři si na pondělí vyžádali jednodenní přestávku k regeneraci hřiště, ačkoli profesionálové na něm směli trénovat. Podbeskydský links je po prudkých deštích a několikadenním přerušením provozu znovu v kondici.

John Horsky, druhé kolo Prague Open 2010.

První dvojice se na něj vydá v osm hodin ráno a k nejvýše nasazenému Johnovi Horskymu (snímek nahoře), jenž vede pořadí Order of Merit, byl do ní přilosován jeden z držitelů divoké karty Jiří Maglen. Další z nich René Pink se postaví proti obhájci titulu z Czech Matchplay Championship Lukáši Lizánkovi (foto dole).

videa z turnajů czech pga tour

V omezeném dvaatřicetičlenném startovním poli se neobjeví jen nejlepší český profesionál loňského roku Marek Nový (startuje v německém Licheru), jinak v něm nechybí žádný uchazeč o přední umístění v Pilsner Urquell Czech PGA Tour a tím také o tři divoké karty na srpnový Czech Open v Čeladné.

Lukáš Lizánek, druhé kolo Waidhofen Partner Trophy 2010.

Touhu uspět neskrývají ani Slovinci Daniel Kraljič a Andrej Kraljič. Los pro poslední zápas (start v 10:30) svedl dohromady španělsko-americkou dvojici Pablo Hojas - Jeff Sikute.

V úterý jsou na programu české profesionální jamkovky dvě kola, ve středu třetí a semifinále. Program vyvrcholí ve čtvrtek finálovým duelem na šestatřicet jamek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze