Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tokoš se Suchánkem míří na letní kemp mladých florbalových nadějí

Útočník Vítkovic Martin Tokoš v souboji s estonským soupeřem během utkání Evropského poháru | foto: www.efc2010.lv

12 2014
Trenéři ze sedmi extraligových klubů, návštěva ze švédského Dalenu a další novinky. "Bude to festival florbalu,“ slibuje před čtvrtým ročníkem Rookie Campu pro mládež sportovní ředitel David Podhráský.

Co mají společného švédský Dalen, Vítkovice, Tatran, Chodov, ženský Herbadent a nově třeba také Mladá Boleslav? Ti všichni vyšlou své elitní trenérské zástupce na letní florbalový kemp, kde se v létě sejdou mládežníci z celé republiky, aby si zatrénovali s nejlepšími českými hráči.

Kemp pro mladé florbalisty se uskuteční ve čtyřech turnusech - dva proběhnou v Nové Včelnici u Jindřichova Hradce a dva v Králově Dvoře u Berouna.

Jako speciální hosté se letos na akci objeví duo ze švédského Dalenu Martin Tokoš s Patrikem Suchánkem. "Moc se těším a jsem hodně zvědavý, jak to na Rookie Campu funguje, protože podle toho, co jsem viděl a slyšel, to vypadá na skvělou akci. Těším se i na spolupráci s dětmi, ze zkušenosti vím, že nejvíc hráči dá, když si může zatrénovat s někým, kdo to umí," těší se Martin Tokoš.

Mladé florbalové naděje se na společném soustředění sejdou už počtvrté. "Jsme moc rádi, že se o nás zajímají nejen mladí hráči, ale i samotní trenéři, kteří se chtějí na projektu podílet," říká sportovní ředitel David Podhráský. 

"Letos jsme se vedle tradičních jmen domluvili i s hráči z Mladé Boleslavi nebo Liberce. Po Vítkovicích, Tatranu, Chodovu, Brnu a Bohemce tak bude na kempu trenérsky zastoupená přes polovina české elitní soutěže,“ slibuje Podhráský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze