Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koudelka imitoval závodní atmosféru. A věří, že druhý den bude lepší

Roman Koudelka | foto: AP

21 2015
Druhé dny mívá skokan na lyžích Roman Koudelka v letošní zimě lepší. Proto si v pátek na mistrovství světa ve Falunu zkoušel v kvalifikaci navodit závodní atmosféru, aby v sobotním klání na středním můstku, v kterém patří mezi favority, předvedl ještě kvalitnější výkon.

Koudelka v této sezoně vyhrál čtyři závody Světového poháru a třikrát z toho triumfoval vždy až druhý den na stejném můstku. A podobně to fungovalo i v ostatních závodech. Proto se s trenérem Richardem Schallertem domluvili, že si tentokrát v kvalifikaci, která je jinak pro českou jedničku jen tréninkem, zkusí navodit soutěžní atmosféru.

„Nevíme, proč mám vždy lepší druhý den, ale je to tak,“ řekl Koudelka a imitovaný závod v kvalifikaci mu vyšel. Dopadl na 92 metrů a patřil mezi elitu. „Cítím se výborně. Představoval jsem si, že jdu opravdu závod, a skok byl docela povedený. Rezervy tam jsou, ale je to krok dopředu,“ pochvaloval si skokan.

Měl radost, že si vylepšil pocit ze čtvrtečního tréninku. První dva skoky ve Falunu se trápil. „Bylo to tvrdý a byl jsem pak protivný, nevrlý a nebylo to se mnou jednoduchý,“ přiznal.

Rakouský trenér za ním večer zašel na pokoj, aby si vše vyříkali. „Říkal mi: Hele, takhle to nepůjde. Udělali jsme si jasný plán a hlavně je důležité skákat uvolněně a s radostí. A je vidět, že skoky jsou pak povedené,“ řekl Koudelka.

Před sobotním závodem, který začíná prvním kolem v 16:30, čeká Koudelku ladění techniky na suchu. Jinak bude mít volnější den a přál si sluneční paprsky. „Šel bych se projít a nabrat energii, trošku radosti a pak doufám, že to prodám,“ řekl.

Soupeře v boji o stupně vítězů nevnímá. „Nemá cenu pozorovat a stresovat se, jestli skáčou daleko. Důležitý je můj výkon. Budu se soustředit, abych si závody užil, a uvidí se, jak na tom budou ostatní,“ řekl pětadvacetiletý reprezentant.

Už v přípravě skákal v nových botách a použije je i v závodu stejně jako novou kombinézu. Všechno už si nechal přeměřit u rozhodčích, aby věděl, že mu nehrozí problém. „Jako v létě, kdy mě diskvalifikovali za delší boty,“ vzpomínal.

Jako vždy půjde skokan do závodu čistě oholený. I když ho trenér, který si nechal narůst dlouhou bradku, od toho naoko zrazoval. „Ritchie říkal, kdo se holí, nevyhrává. Ale já se vždy po kvalifikaci oholím a nebudu to měnit,“ řekl Koudelka.

Autoři: ,


JOB LEADER CZECH s.r.o.
Skladník VZV

JOB LEADER CZECH s.r.o.
Karlovarský kraj
nabízený plat: 18 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze