Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je to jeden velký cirkus! zlobil se Berdych. Ale Novak za pauzu nemůže

NAVZTEKANÝ. Tomáš Berdych v utkání s Novakem Djokovičem. | foto: Reuters

2 2016
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Během nedobrovolné „stávky“ si do organizátorů Roland Garros jenom trochu rýpl. Tomáš Berdych nechápal, že si tak obří podnik, jakým antukový grandslam v Paříži je, nedokáže pořídit alespoň jednu střechu. Ovšem při prohraném čtvrtfinále s Novakem Djokovičem už to nevydržel. Naštvala ho poněkud absurdní krátká přestávka kvůli dešti.

Ze zamračeného nebe pršelo v podstatě pořád. Buď mrholilo, občas déšť zesílil. Diváci na tribunách Chatrierova kurtu se třásli pod pláštěnkami, často rozevírali deštníky.

Světová jednička po nacucané antuce několikrát uklouzla a vyčítavě hleděla směrem k hlavní rozhodčí Evě Asderakiové Moorové.

Fotogalerie

Djokovičovi počasí nevyhovovalo, přesto měl proti Berdychovi navrch. Za stavu 3:3 ve třetím setu už byla přeháňka tak silná, že vrchní sudí poslal oba tenisty do šatny.

Ale proč? divil se Berdych. „Vždyť je to už dvě hodiny stejné. Jestli prší, natáhněte přes kurt plachtu a pošlete nás domů,“ argumentoval český hráč.

Nechtěl čekat schovaný pod deštníkem na lavičce ani v útrobách centrálního dvorce.

S naštvaným výrazem pak prohodil směrem k pořadatelům turnaje: „To je cirkus, jeden velký cirkus!“

Ani ne za deset minut byli stejně Djokovič s Berdychem zpátky. Krátce nato dovedl Srb utkání k vítězství 6:3, 7:5, 6:3.

Z Berdycha naštvání nevyprchalo ani na tiskové konferenci po zápase. „Bylo jedno z nejhorších rozhodnutí, co jsem na kurtu zažil. Když jsou pořadatelé pod tlakem, tak asi pak dělají taková rozhodnutí. Když hrajete vyrovnaně, máte šanci na obrat a pak je najednou pauza... Vím, že je to pro oba stejné, ale někdo může tu situaci na kurtu vidět jinak. Bylo to velmi zajímavé rozhodnutí.“

Avšak důrazně odmítl, že by zbytečné přerušení nastalo na popud jeho srbského protivníka. „Nenene! Novaka do toho natahejte. Nemá s tím nic moc společného,“ řekl Berdych a kritizoval dál: „Bylo to spíš jejich (pořadatelů) rozhodnutí. Spoléhají na někoho, kdo je zavřený v pokoji, říkají o něm, že je meteorolog a předpovídá, co se bude dít. Pršelo dva a půl setu, kurt nebyl v dobrém stavu. Ptal jsem se na stejnou otázku už předtím: ‚Proč bychom čekali? Nemá to smysl.‘ Po 10 minutách nám řekli, ať jdeme dovnitř, i když byly podmínky stejné. Nevím, na čem byla rozhodnutí postavená. Ale jediný, kdo na to doplácí, jsou hráči.“Najdete na iDNES.czmobilní verze