Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Djokovič ohrozil rozhodčího: Nechtěl jsem mu ublížit, měl jsem štěstí

Jedna z mála chvil v utkání s Tomášem Berdychem, kdy Novak Djokovič projevil nespokojenost. | foto: Reuters

2 2016
Stačilo pár centimetrů a Novak Djokovič, jenž směřoval k pohodlnému postupu do semifinále přes Tomáše Berdycha, by skončil a s ním také jeho sen o prvním titulu z Roland Garros. Světová jednička mohla být diskvalifikována, Srb totiž málem trefil raketou čárového rozhodčího.

Djokovičova frustrace v tu chvíli vypadala naprosto nesmyslně - sice za Berdychem zaostával o jeden brejk, ale vedl 2:0 na sety. Přece to byl jen neproměněný brejkbol!

Přesto mohl mít pro srbského tenistu fatální následky...

Djokovič mrštil raketou, která se odrazila a jen těsně minula jednoho z čárových rozhodčích. Hned věděl, že je zle a omlouval se všem okolo. Od umpirové sudí dostal varování, ale klidně hrozil předčasný konec.

Na tiskové konferenci po utkání se při první otázce na inkriminovaný moment trochu podivil. „Hodil jsem raketou na zem, sklouzla a skoro trefila čárového rozhodčího. Měl jsem štěstí. To je všechno,“ odpověděl.

Když mu jeden z reportérů připomněl podobný incident z finále turnaje v Římě (video ZDE), trochu svou odpověď rozvinul: „Jsem si vědom toho, že jsem měl štěstí, omluvil jsem všem, kterým mohla má raketa ublížit. Ale nikdy to nebylo mým záměrem. Byl to nešťastný odskok se šťastným koncem. To je vše, co můžu říct.“

Fanoušky si udobřil po mečbolu, když zase vyzval ke společné oslavě sběrače míčků.

Další okolnosti čtvrtečního duelu pak bral nejlepší hráč světa s klidem.

Stihl jste si vůbec užít váš postup? narážel novinář na fakt, že srbský hráč bude muset nejspíš absolvovat tři zápasy ve třech dnech.

Fotogalerie

„Jasně, nemám moc času, když hraju každý den, soustředím se hlavně na odpočinek a další zápas,“ řekl Djokovič.

Ale jestli by případné finále hrál podle plánu v neděli nebo kvůli počasí až v pondělí, neřešil. „Uvidíme, co se stane.“

Na rozdíl od soupeře Berdycha, který se pořádně opřel do organizátorů pařížského grandslamu a označil jej za „cirkus“ (více ZDE), byl Djokovič smířlivější.

„Určitě to pro ně není lehké. Jsem si jistý, že už slyšeli milionkrát, že potřebují střechu a světla. Doufám stejně jako všichni ostatní hráči, že alespoň jeden kurt zastřeší co nejdřív. Ale vidím to i z druhé strany. Dělají, co můžou i přes různé administrativní překážky,“ vyjádřil se k hlavnímu tématu letošního ročníku Roland Garros.

Ale třeba jen Djokovič nechtěl urazit francouzskou paní Fortunu, k vytouženému Poháru mušketýrů ještě bude potřebovat její pomoc.Najdete na iDNES.czmobilní verze