Roland Garros 2009
Venus Williamsová - Lucie Šafářová

On-line z dohrávky 2. kola dvouhry na Roland Garros 2009

V.Williamsová (3-USA) - Šafářová (ČR) 6:7(5), 6:2, 7:5
Šafářová se s Roland Garros loučí ve 2. kole, o kolo dřív než v loňském roce. Druhé kolo z českého pohledu zakončí dnes odpoledne Ivo Minář, který bude hrát s nasazeným Andym Roddickem.
7:5
KONEC ZÁPASU. Williamsová vítězí ve 3. setu 7:5. Poslední tvrdé podání na tělo vrátila Šafářová na pásku, míček se ale překulil na její stranu dvorce.
40-0
Další páska z rakety Šafářové znamená tři mečboly pro Williamsovou.

30-0
Obouručný bekhend do sítě znamená další bod pro třetí tenistku světa.
15-0
Karta se obrací, Williamsová je tři míče od postupu.
6:5
Forhend po lajně po druhém servisu znamená vedení 6:5 pro Williamsovou. Bude podávat na postup do 3. kola.
40-A
Čtvrtý brejkbol.
40-40
Shoda. Šafářové vyšel první servis, Američanka zakončuje výměnu forhendem za základní čáru
30-40
Odvrácen i druhý. Češka soupeřku dokázala rozběhat, vytlačila ji ze dvorce a u sítě zakončila.
15-40
První brejkbol odvrácen.
0-40
Tři brejkboly pro Američanku.Šafářová si připravila útok, ale ten zakončila forhendem do sítě.
0-30
Těsný aut. Šafářová ještě vyzvala hlavního rozhodčího, aby se šel podívat, ten rozhodnutí čárového potvrdil.
0-15
Silový tenis Američanky slaví úspěch, vede 15-0.
5-5
Return z druhého servisu míří za základní čáru. Je srovnáno.
A-40
Dlouhá výměna, Williamsové pomohlo i prasátko, ale nakonec "utloukla" Šafářovou a probila se k výhodě.
40-40
Mečbol odvrácen, shoda.
30-40
Šafářová má mečbol!!
30-30
Šafářová se k mečbolu zatím nepropracovala, je srovnáno.
15-30
Je sníženo. Přesto je Šafářová vítězství blíž.
0-30
A už jenom dva míče. Šafářová vede 30-0.
0-15
Desátou hru zahájila lépe česká tenistka a ujímá se vedení. Je tři míče od vítězství v celém zápase.
4:5
Drama ale ukončuje přítelkyně Tomáše Berdycha. Vyhrává si i popáté v tomto setu svůj servis a vede 5:4.
40-30
Williamsová se ale nevzdává a dvěma body v řadě dělá z devátého gamu ještě drama.
40-0
A už je to 40-0. 46. tenistka světa je blízko zisku i svého pátého podání v rozhodující sadě.
30-0
Šafářová zahájila devátou hru výborně, vede 30-0.
4-4
Ani teď nedopustila Williamsová žádné zdramatizování. Je srovnáno, podávat jde Šafářová.
30-0
Šafářová v osmém gamu zatím nemá šanci, ztratila první dva míče.
3:4
A daří se jí to. Vede 4:3, v možná klíčovém sedmém gamu odvrátila soupeřce brejkbol, sama proměnila druhou výhodu.
A-40
Česká tenistka má druhou možnost získat sedmou hru.
40-40
Šafářová zabojovala a hrozbu brejku odvrátila. Znovu shoda.
40-A
Šafářová si při svém podání vypracovala výhodu, ale soupeřka jí odvrátila. Naopak nyní má brejkbol Williamsová.
40-40
Šafářová měla možnost zisku sedmé hry, ale Williamsová srovnala na shodu.
30-30
Naštěstí Šafářová soupeřku k brejku zatím nepustila.
15-30
První krizový momentpro českou tenistku v tomto setu, která při svém podání poprvé prohrává.
Obě tenistky se v na okruhu WTA střetly už dvakrát, pokaždé v Římě a pokaždé byla úspěšnější Američanka. Naposledy letos vyhrála Venus 6:2, 4:6, 6:2.
3:3
Šafářová sice dvěma body snížila, ale koncovka patřila starší ze sester Williamsových. Je srovnáno 3:3.
40-0
Američanka ale zatím také nezaváhala, má tři možnosti k zisku další hry.
2:3
Šafářová zatím ve třetím setu hraje při svém podání bezchybně, vede 3:2.
Na centrálním dvorci už zahájili své utkání Argentinec Acasuso proti Rogeru Federerovi. Argentinec prolomil Švýcarovi servis, vedl 4:2, ale brejk nepotvrdil. V tuto chvíli je srovnáno na 4:4.
2:2
Šafářová sice první gameball odvrátila, ale Američanka nakonec přesto vyrovnává. Je to 2:2.