Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rodina golfových bláznů má dalšího člena. Zahrál 600 kol za rok

Richard Lewis, držitel světového rekordu v počtu odehraných golfových kol za jeden rok. | foto: Book of Golf Records

27 2010
"Je jasným zosobněním umíněnosti," řekla dlouholetá přítelkyně golfisty, jenž sice nevyhrál žádný turnaj, a přesto se stal známým. Richard Lewis se zapsal do Guinessovy knihy rekordů podle počtu odehraných golfových kol za jeden rok. Na druhý svátek vánoční dosáhl jubilea: 600.

Rekord překonal už 19. prosince, kdy jeho bilance dosáhla počtu 587. "Už se ani nepamatuju na den, kdy bych si zahrál jen jednu osmnáctku," zasmál se čtyřiašedesátiletý muž.

Aby ušetřil čas cestováním a stihl aspoň dvě kola denně, střídal nový rekordman pouze dvě hřiště. Jedno ve Four Seasons Resortu a druhé v Clubu Dallas v Las Colinas, kde se hraje známý turnaj Byron Nelson Championship ze série PGA Tour.

Lewis hrál někdy sám, jen zřídka v doprovodu své přítelkyně, která ho při jubilejním počinu doprovázela na elektrickém vozíku. Zato ti členové klubu Four Seasons, kteří se k němu v neděli připojili, zaplatili různé částky v dobrovolné výši. Výtěžek 8800 dolarů získala organizace First Tee of Dallas.

"Řekli byste, že bych mohl odehrát tolik? Myslel jsem si, že 400 bude dost a 500 až až, ale v hlavně jsem měl neustále šestistovku," smál se na osmnácté jamce rekordman v hloučku několika desítek obdivovatelů.

statistika lewisova golfového rekordu

Nachodil zhruba 3900 mil (6276 kilometrů).

Udělal zhruba sedm milionů kroků.

Hrál až 54 jamek za jeden den.

Shodil 40 liber (přes 18 kilogramů), nyní váží 141 liber (64 kg).

Nehrál pouze 19 dní v roce vinou mrazu a vánice.

Použil devět párů bot.

Když zaokrouhlil svůj rekord, bylo sice chladno, ale svítilo slunce. To šestatřicet jamek (v pořadí 596 a 597) na Štědrý den absolvoval Lewis v dešti, a nebylo to poprvé. Ráno na Boží hod vánoční po rozdání dárků se okamžitě odebral k dalším dvěma rundám.

Manažer Rob Cowan k výkonu člena svého klubu řekl: "Je úžasné, jaký recept nám předložil - zdravě jíst, zůstat fit a dobře se připravit na další kolo."

Penzionovaný prezident pojišťovací společnosti odešel do důchodu v dubnu 2009. Sám se označuje za introverta. Pozornost, jaké se mu nyní dostává, se však jen tak nezbaví. Má totiž před sebou další mety: 11 tisíc jamek v jednom roce a 611 kol na jediném hřišti. Tento rekord by měl padnout na Silvestra.

V každém případě je jasné, že Asociace golfových bláznů má nového člena.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze