Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Roddick musel zaplatit vstupné

26 2006
Londýn - (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Anglie, nedělní odpoledne, 16 hodin. Televizní komentátoři BBC rozebírají, zda Tzamareda Naychao, oficiální šaman ekvádorských fotbalistů, očaruje svými kouzly vúdú Rooneyho družinu. Ulice jsou vylidněné, hospody přeplněné. Také na tiskové konferenci ve Wimbledonu se hovoří o fotbale.

"Nakolik vás teď zajímá forma Andreje Ševčenka?" dostává otázku Roger Federer. "Jeho" Švýcarsko dnes nastoupí na fotbalovém šampionátu proti Ukrajině

"Abych pravdu řekl, víc mě zajímá forma mých soupeřů," odvětí Federer se vždy přítomným zdvořilostním úsměvem.

Pro něj dnes především začíná Wimbledon, tenisový turnaj turnajů. Švýcar obhajuje titul, už 41 zápasů na trávě neprohrál, čímž vyrovnal rekord Švéda Borga.

A když porazí v úvodním kole Francouze Gasqueta, Borgův rekord padne. O tom je každý přesvědčen.
Chlapík, který tu býval Federerovým největším sokem, se jmenuje Andy Roddick. Dovezl si partičku rozdováděných přátel, jenže u brány areálu narazil. Neměl akreditační kartu, strážce pořádku ho odmítl vpustit. "Nerad se ptám, ale víte, kdo já jsem?" reagoval Roddick.

"Ano. Je mi to velice nepříjemné, ale pochopte, mám své příkazy. Bez akreditace dovnitř nesmíte," zůstal policista neoblomný.

"Ale já chci dovnitř! Co mám tedy dělat?" "Jedno řešení existuje: zaplaťte si prohlídku areálu pro turisty." Nebyl by to recesista Roddick, kdyby odmítl. Po chvíli už jeho kamarádi vzali útokem obchod se suvenýry ve wimbledonském muzeu.

Bitva Federer – Roddick má být opět magnetem turnaje. "Rád bych Rogera nenáviděl, potom by se mi proti němu hrálo líp," říká Američan. "Jenže on je to tak slušný a milý kluk. Přesto mu chci vzít titul."

Slušně se už chová i Andre Agassi. Pryč je někdejší pirát kurtů a rebel, jenž v roce 1997 Wimbledon na protest proti zdejším tradicím bojkotoval. "Tehdy jsem udělal chybu. Neměl jsem v sobě dost respektu," říká nyní uvážlivý 36letý muž. V pátek oznámil, že letos ukončí kariéru.

"Ve Wimbledonu pro mě všechno začalo," vzpomíná na turnaj, kde získal první ze svých osmi grandslamových titulů. Trápí jej zranění kolene, kyčle a zad. Vypustil antukovou sezonu, vše s jediným cílem: být naposledy připravený do travnatého chrámu.

Také Tomáše Berdycha minulý týden sužovala záda. "Zablokovala se mu, dva dny ho spravoval Pavel Kolář. Ale už zase trénuje," oznamuje kouč Jaroslav Navrátil. Zato Berdychova přítelkyně Lucie Šafářová s bolavými zády zůstala doma.

Oba se však mohou do Wimbledonu ještě dlouhá léta vracet. Agassiho však budou brzy připomínat už jen pořady pro pamětníky na videostěně.

Mimochodem: fotbal na ní fanoušci neuvidí. Funkcionáři All England Clubu to po neblahých zkušenostech z Eura 1996 zatrhli. Důvod? Jindy decentní tenisoví fanoušci se tu údajně při sledování fotbalových přenosů opili a narušovali noční klid.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze