Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Robert Kufa s Bízou vyhráli úvodní turnaj v plážovém volejbalu

Michal Bíza | foto: archiv

16 2010
Vítězi úvodního turnaje Českého poháru v plážovém volejbalu v Brně se stali Robert Kufa s Michalem Bízou. Ve finále přehráli Davida Kufu s Jindřichem Weissem 2:1. Soutěž žen ovládly Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou po třísetové finálové výhře nad Hanou Klapalovou a Lenkou Háječkovou.

Na startu úvodního turnaje Samsung Cupu se představila v chladném a deštivém počasí kompletní česká špička. Finále mužů s bratrským soubojem Kufů přineslo dramatické koncovky všech setů. Klíčem k úspěchu Roberta Kufy s Bízou byla hned úvodní sada, v níž odvrátili šest setbolů a vyhráli ji 27:25. Koncovku druhé sady zvládli lépe David Kufa s Weissem, kteří se ale v závěru tie-breaku dopustili několika chyb.

Třetí místo získali bez boje Jan Dumek s Martinem Tichým, neboť partner Jaroslava Pavlase Martin Lébl nemohl nastoupit kvůli problémům s kyčlí.

Finálový souboj nejlepších českých ženských párů současnosti pro sebe rozhodly Kolocová se Slukovou rovněž až v tie-breaku, v němž byly přesnější v zakončení.

Třetí místo vybojovaly zkušené Tereza Tobiášová se Soňou Novákovou, které porazily Slovenky Natáliji Dubovcovou s Dominikou Nestarcovou 2:1.

Tobiášová se vrátila k plážovému volejbalu po druhé mateřské dovolené a Nováková po zranění. "Ještě při šestkovém volejbalu jsem si poranila prst na ruce a stále nemohu blokovat. Navíc jsem bojovala se střevní chřipkou, nakazila jsem se od dětí a byla jsem hodně zesláblá. Proto jsme se třetím místem maximálně spokojeny," uvedla Nováková.

Druhý turnaj Českého poháru se uskuteční v Pňově od 4. do 6. června.

Výsledky

Muži:
Finále:
R. Kufa, Bíza - D. Kufa, Weiss 2:1 (25, -13, 12).
O 3. místo: Dumek, Tichý - Lébl, Pavlas bez boje (Lébl vzdal kvůli zranění).

Ženy:
Finále:
Kolocová, Sluková - Klapalová, Háječková 2:1 (16, -26, 12).
O 3. místo: Nováková, Tobiášová - Dubovcová, Nestarcová (SR) 2:1 (-13, 17, 12).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze