Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lucka mohla vyhrát. Ale vypadala trochu ztraceně, všiml si kouč Steckley

Lucie Šafářová ve wimbledonském osmifinále | foto: Reuters

6 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Seděl v první řadě na kurtu číslo 3. Vytrvale Lucii Šafářovou podporoval. Ale nakonec se i tenisový trenér Rob Steckley musel smířit s porážkou, v poslední době jevem spíš neobvyklým. „Myslím, že Lucka nebyla úplně nabuzená,“ řekl ve Wimbledonu po osmifinálové prohře Šafářové s Coco Vandewegheovou.

V čem byl problém?
Nedokázala zcela naplnit taktiku. Vypadala tam trochu ztraceně. Coco hrála výborně, je to nevyzpytatelná soupeřka a nenechala Lucku moc chytnout rytmus. Lucie byla během zápasu trochu mdlá.

Čím to bylo?
Už jsem to na ní viděl od začátku turnaje. Je pro ni výzva vrátit se po tak velkém úspěchu. Paříž jí vzala hodně psychické energie. Hrála tam obě finále a snažila se po krátké době dostat znovu zpět do boje, ale není to jednoduché. Bojovala, ale nebylo to úplně ono.

Stoprocentně jí vyšlo pouze druhé kolo, že?
Ve druhém kole hrála nabitá, ale ve třetím opět příliš opatrně a musela bojovat. Není to snadné, na trávě není čas o tom přemýšlet, je třeba být na všechno připravený. Když přemýšlíte o něco pomaleji, tak se to projeví.

Fotogalerie

Je to pro ni cenná zkušenost?
Určitě. Musí pochopit, že se v tom musí zlepšit, jestli chce zůstat v elitní desítce, v pětce. Musí se dokázat připravit, aby hrála stejně týden co týden. Je to výzva, musí se zlepšovat stále fyzicky i psychicky. Ale ona odvádí skvělou práci. Je na správné cestě. Mým cílem je vždycky chtít o něco víc, ale nejsem zklamaný, jen se z ní vždy snažím dostat co nejvíce.

Může si díky týdnům jako jsou tyto zvykat na nabitější program?
Zkušenost pomůže. Dostane teď týden volna navíc, nemusíme nikam spěchat. Může být pozitivní a postupně vstřebat, že teď odehrála hodně dobrého tenisu. Což je dobře. Nyní si potřebuje užít volna, odpočinout si, aby se znovu cítila nabuzená a plně zaujatá pro další turnaje.

Jak tedy hodnotíte 4. kolo Wimbledonu?
Když si vezmeme, že mohla vypadnout v 1. kole, tak je to bonus. Mohla dojít o něco dál? Stoprocentně. Mohla dnes vyhrát? Stoprocentně. Dnes jí chyběla správná zanícenost, ale až si o tom promluvíme, tak pochopí. Pořád má ještě debla. Je v dobré pozici, opět musí být hladová a dnes to tam úplně nebylo.

Bude mít teď chuť do debla?
Určitě. Víte, co se stane? Bethanie jí pomůže, zvedne ji. Pak dostane den volna od tenisu. Oni se naplňují energií, to jí dnes chybělo. Není pro ni snadné stát na kurtu sama. Tím spíš, když je psychicky unavená.

Co vás nyní čeká?
Čekají nás americké turnaje, které jsou dlouhé, pak Asie. Má poprvé šanci hrát o Turnaj mistryň na konci roku. Je pořád o co hrát, má hodně tenisu před sebou. I proto jí extra odpočinek může pomoct.Najdete na iDNES.czmobilní verze