Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Riose vyřadily z turnaje nadávky

27 2000
L o s A n g e l e s - "Nezbedné dítě světového tenisu" čtyřiadvacetiletý rodák ze Santiaga Marcelo Rios psychicky nezvládl utkání prvního kola turnaje v Los Angeles. Chilan zvítězil v nedělním finále na turnaji v Umagu, ale přechod z evropské antuky na tvrdý povrch v Americe se mu nevydařil. Když prohrával 3:5 v prvním setu s kvalifikantem Goiči Motomurou z Japonska a rozhodčí nevyhověl jeho žádosti, aby kvůli hluku z hlediště nechal opakovat soupeřovo podání, tak ho počastoval výrazy, které vedly k Riosově diskvalifikaci.

Třetí nasazený Rios se rozčílil poté, co Motomura podával na výhru v setu a zahrál eso. Chilan ovšem žádal o opakování servisu, protože kvůli rozruchu v obecenstvu nebyl na return připraven. Rozhodčí Tony Nimmons ale přiznal míč japonskému tenistovi. V následující čtyřminutové pasáži Rios sudího častoval neslušnými výrazy. Rozhodčí Nimmons si na pomoc zavolal vrchního rozhodčího a zástupce ATP Tour Gayleho Bradshawa, který Riose vyloučil.

"Je to nefér. Nic neslušného jsem rozhodčímu neřekl, nadával jsem sám sobě," obhajoval se posléze chilský tenista. "Jelikož jsem to neříkal jemu, tak se nemám za co omlouvat," dodal Rios. Za nesportovní chování Rios přijde o odměnu 3500 dolarů, kterou měl dostat za prohru v prvním kole. Navíc musí opustit hotelový pokoj a pravděpodobně ho nemine ani pokuta od Bradshawa.

Překvapený Motomura neměl ponětí o tom, co se dělo. "Nic jsem neslyšel," divil se 230. hráč světa, který nečekal, že postoupí. "Nevěřil jsem, že mám šanci vyhrát," řekl Japonec a spěchal přeložit odlet z Los Angeles do Toronta ze čtvrtka na pátek. Ve druhém kole se střetne s Australanem Jasonem Stoltenbergem.

Vyřazením Riose přišel turnaj v Los Angeles o druhou hvězdu, protože těsně před jeho zahájením se odhlásil nejvýše nasazený Američan Andre Agassi. Toho stále sužují následky nedávné automobilové nehody, které ho vyřadily i z účasti v americkém daviscupovém týmu v semifinále proti Španělsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze