Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rieter Open: poraženého Molčana mrzel nižší zisk bodů do žebříčku

Alex Molčan | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2017
Mohlo do něj „pražit“ slunce, občas by se možná z antukového kurtu zvedl i prach. Jenže při vyvrcholení antukového turnaje Rieter Open Pardubice nakonec finalista Alex Molčan i jeho slovenský protějšek Dennis Novak putovali kvůli lijáku do haly. Jak slovenský mladík Molčan přiznal, přes léto se pod střechu jen tak nepodívá.

„Občas se to stane, když venku prší, ale není to časté. Po této zkušenosti tenhle přístup asi přehodnotím,“ usmíval se 19letý tenista.

Byť byl na dvorcích LTC Pardubice takřka celý týden, seznámení se s halou proběhlo až před sobotním finále.

„Viděl jsem, že tady hala je, ale že v ní budeme hrát, mě ani nenapadlo. Předpověď ukazovala, že má téměř celé odpoledne pršet. Ptali jsme se, zda zápas nepřesunou na dřívější termín, ale říkali, že to není možné kvůli lidem i sponzorům,“ objasnil Molčan. Finále nakonec ztratil ve dvou setech. První prohrál 6:7, druhé rychleji 3:6.

„Ale jsem spokojený. Říci mi někdo před začátkem, že se dostanu až do finále, bral bych to hned. Porazil jsem tu skvělé hráče a zahrál si kvalitní zápasy, které jsem zvládl velmi dobře po taktické i fyzické stránce,“ těšilo Molčana. A tak jediné, čeho litoval, byl až finálový nezdar.

„Kromě menší finanční odměny zamrzí hlavně nižší počet získaných bodů. Ale když budu hrát dál podobně jako na pardubickém turnaji, můžu se jinde dostat taky do finále a vyhrát ho,“ hleděl do budoucna s optimismem.

Ačkoliv byl průběh druhé sady nakonec kratší, měl Molčan za stavu 3:3 dvě příležitosti sebrat Rakušanovi jeho podání, což se mu ale nezdařilo. „To bylo rozhodující. Kdybych hru získal, mohlo se jít třeba i do třetího setu. Ale on tam pak zahrál dobré agresivní údery, které mu vyšly,“ popsal Molčan, jenž v úvodu finále tlačil zkušenějšího soka svým tvrdým servisem. Na něj však Novak brzy našel recept.

„Nečekal jsem, že mi bude returnovat takovým stylem první servisy. Přečetl si mě, jelikož jsem to z jedné strany dával stále na téčko. Míčky mi vracel pořád pod nohy. Pak jsem to měl těžší a on z toho čerpal,“ dodal Molčan.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze