Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Komentátor Richtr o nové televizní F1: Budeme se vyhýbat bulváru

Tomáš Richtr | foto:  Petr Topič, MAFRA

28 2015
Ještě loni na podzim byl skálopevně přesvědčen, že s komentováním formule 1 končí. Teď – dva týdny před startem sezony – Tomáš Richtr téměř omluvně přizná: „Stal jsem se obětí principu Nikdy neříkej nikdy.“ Jeho hlas bude přenosy provázet dál.

Jen místo Novy, ze které F1 mizí, se teď Richtr přesouvá na placené kanály Sport1 a Sport2.

Proč jste se rozhodl s komentováním pokračovat?
Skutečně bych s ním skončil, nebýt změn, které přišly s přesunem televizních práv na Sport1 a Sport2, a nebýt rozsahu, který chce televize F1 věnovat. Budu moderovat i hodinové studio, které přenosům bude předcházet, to jsou důvody, proč pokračuji.

Jaká F1 na SportTV bude?
Tím, že se přesouvá na tematické programy, tak se tomu přizpůsobí i náplň studia a komentář. Nejsme vázáni mainstreamem. Můžeme být odbornější, nemusíme se bát chodit do hloubky a nemusíme se bát vyhýbat bulvárním a lifestylovým tématům. V hodinovém studiu bude prostor pro analýzy.

Spolukomentátorem bude motoristický závodník Jan Charouz. Jaká to bude spolupráce?
Přiznám, že nevím, co od toho čekat. Je jasné, že se budeme muset sladit. Ale jsem nadšený, že televize sáhla po roli expertů. Jan má zkušenosti napříč motorsportem, takže bude nefalšovaným přínosem.

Když jste byl na Nově, vadilo vám, že komentováním F1 se nejde uživit. Co teď?
Teď už se zabývám jenom F1, protože se budou komentovat všechny tréninky, kvalifikace a závody, takže nemám jiné zaměstnání. Ale na život to stačit nebude, proto si musím najít nějaké vedlejší příjmy.

Nemáte strach ze sledovanosti?
Je pravda, že lidi v Česku nejsou zvyklí za přenosy platit. Dokonce na to reagují velmi agresivně. Když jsem se zajímal o příčinu, tak mi odborníci vysvětlili, že volných televizí je u nás docela dost a po mnoho let nabízely velmi solidní program. Proto bude trvat, než si Češi na placené televize a prémiový sportovní program zvyknou. Ale kdo chce F1 sledovat, tak si cestu najde.

Budou závody přerušované reklamou?
To nemohu komentovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze