Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zemřela olympijská šampionka ve skoku do výšky Rezková-Hübnerová

Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka z Mexika 1968 ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Na archivním snímku z 26. ledna 2013. | foto: ČTK

20 2014
Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Český atletický svaz (ČAS) na svém webu oznámil, že šampionka z Mexika 1968 podlehla v noci z neděle na pondělí těžké nemoci.

„Paní Miloslava Rezková-Hübnerová byla skvělou a úspěšnou atletkou, reprezentantkou, která kromě jiných úspěchů dokázala pro Českou republiku vybojovat i metu nejvyšší - zlatou olympijskou medaili,“ uvedl předseda ČAS Libor Varhaník a vyjádřil hlubokou soustrast rodině a blízkým.

Rezková-Hübnerová vyhrála olympijský závod už v 18 letech, tehdy jako jediná překonala laťku ve výšce 182 centimetrů. O rok později se v Aténách stala také evropskou šampionkou výkonem o centimetr lepším.

Osobní a československé maximum pak postupně vylepšila až na 187 centimetrů z roku 1972. Po skončení kariéry působila jako organizátorka soutěží a závodů v Olympu Praha.

„Velice si vážíme toho, že i po skončení úspěšné atletické kariéry se od svého oblíbeného sportu neodvrátila, ale naopak práci pro atletiku zasvětila celý svůj život,“ řekl Varhaník.

Olympijská vítězka z Mexika 1968 ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová....

Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka z Mexika 1968 ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Na archivním snímku z 24. října 1968 s olympijskou medailí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze