Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentantka se připletla do rvačky

22 2000
S t r a t t o n - Česká reprezentantka Karolína Salavcová strávila noc na úterý v policejní cele v americkém Stratton Mountain, kde se připletla do rvačky snowboardistů s policií. Zadrženo bylo celkem sedm sportovců ze čtyř zemí, dva policisté museli být převezeni do nemocnice. Snowboardisté se v zimním středisku zúčastnili 18. ročníku prestižních závodů US Open, které patří do seriálu SP Mezinárodní snowboardové federace (ISF).

Rvačka se strhla po druhé hodině v noci, když alkoholem posilnění snowboardisté začali rušit ostatní hotelové hosty. Tři Rakušany, dva Švýcary, Američana a českou reprezentantku přijelo zklidnit patnáct policistů z místního oddělení. Dva muži zákona byli zraněni. "Naši muži se nemohli srovnávat s předními světovými sportovci," podotkl šéf okrsku Henry Farnum.

Před soud byl okamžitě postaven Američan Mark Castriotta, který byl propuštěn po zaplacení kauce 25 000 dolarů. Rakušan Martin Freinademetz se bude zpovídat z útoku na policejního důstojníka, ale ostatní budou zřejmě zproštěni obvinění.

Jedenadvacetiletá Karolína Salavcová obsadila v nedělním paralelním obřím slalomu ve Stratton Mountain osmnácté místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze