Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti už nebudou hrát za ´hubičku´

13 2003
Praha - Jen láska k jejich oblíbenému sportu a touha uspět motivovala v posledních letech členy házenkářských reprezentačních výběrů. Dres národních týmů oblékali bez nároku na odměny. Zdá se však, že se blýská na lepší časy. "Situace se zvolna mění," říká předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný. "A doufám, že bude ještě lépe."

Před dvěma lety se svaz ocitl v ekonomické krizi, najednou nebyly peníze na ocenění házenkářů, kteří měli reprezentovat Českou republiku.

"Domluvili jsme se, že nějakou dobu se bude hrát zadarmo. Hodně oceňuji, že hráči i hráčky situaci pochopili a na reprezentaci nezanevřeli. Hráli srdcem. Hlavně v ženské složce to bylo složité. Ale celou dobu jsem tento stav považoval za dočasný," poznamenal Chvalný.

Nyní svaz vybředl z nejhoršího a jeho hospodaření se zase pohybuje v plusových položkách. A reprezentanti se na mistrovství světa žen a na evropském šampionátu mužů konečně zase dočkají kapesného, které pokryje alespoň základní potřeby.

A pro příští rok vedení svazu uvažuje o dalších odměnách, které se nebudou týkat jen vrcholných šampionátů. Samozřejmě pokud budou finanční prostředky.
"Vše záleží na dalších jednáních s partnery a na mnoha dalších okolnostech. Jenom vybavit reprezentační družstva a zajistit jejich chod  stojí hodně, nikdo vám už nedá nic zadarmo. Ale snad se teď jedná o první vlaštovku," zadoufal Chvalný.

ČSH také vypsal prémie oběma týmům za umístění na blížících se MS a ME. V případě postupu na olympijské hry, kam mohou stále proklouznout muži i ženy, se cílová částka zdvojnásobí, takže pokud by se například muži stali mistry Evropy, družstvo by se podělilo o dva miliony korun.

Vypasné odměny za umístění na šampionátech
1. místo: 1 000 000 Kč
2. místo: 850 000 Kč
3. místo: 750 000 Kč
4. místo: 600 000 Kč
5. místo: 500 000 Kč
6. místo: 400 000 Kč
7. místo: 300 000 Kč
8. místo: 200 000 Kč 
12. - 9. místo: 100 000 Kč.  

Autoři:


Témata: reprezentace
Najdete na iDNES.czmobilní verze