Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentační házenkářky vede Tkadlec

24 2006
Olomouc - Po čtyřech letech mění reprezentační házenkářky trenéra. Lubomíra Krejčíře střídá další rodilý Olomoučan Jiří Tkadlec. "Výkonný výbor rozhodl, že je vhodná doba na změnu, a Tkadlec se jeví jako nejlepší řešení," uvedl svazový šéf Jaroslav Chvalný. Krejčíř postoupil s týmem dvakrát na vrcholné akce, ovšem v posledních dvou kvalifikacích neuspěl.

"Nejsem zklamaný, změna bude prospěšná," míní. "U družstva jsem byl už dlouho, nebyl důvod, abych se o místo ucházel dál."

Osmatřicetiletý Tkadlec, který nadále zůstává i svazovým trenérem, tak byl jediným kandidátem na post ženského kouče.

"Ženy jsem sice ještě nikdy netrénoval, ale já tvrdím jedno: házená je jen jedna a má jedny pravidla. Jde v ní o to, abyste dali o jeden gól víc než soupeř. O své filozofii se budu snažit přesvědčit i hráčky," řekl Tkadlec.

Nový reprezentační kouč se narodil v Olomouci, odkud v osmnácti odešel studovat do Prahy. Hned po absolvování fakulty tělesné výchovy a sportu dostal nabídku vést jako profesionální kouč muže Dukly Praha. Poté se věnoval i mládežnickým výběrům, z mistrovství Evropy devatenáctiletých přivezl z Estonska stříbro.  "Pořád su Olomoučák, i když většinu života už trávím v Praze," dodal Tkadlec, který stále považuje rodné město za házenkářskou baštu.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze