Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentaci házenkářů do června dál povedou trenéři Hudeček a Haber

Tým českých házenkářů, který postoupil na Euro 2014. do Dánska ho dovedli trenéři Vladimír Haber (dolní řada uprostřed) a Jaroslav Hudeček (druhý zprava). | foto: Anna Vavríková, MAFRA

31 2014
Trenérské duo Jaroslav Hudeček a Vladimír Haber zůstává u reprezentace házenkářů. Český tým na nedávném mistrovství Evropy skončil v papírově jednodušší skupině poslední a nepostoupil do další fáze, svazové vedení však znovu dalo zkušeným koučům důvěru a prodloužilo jim končící smlouvu i na červnové play-off o postup na světový šampionát 2015 proti Srbsku.

"Není pochyb, že výsledek na šampionátu v Dánsku zůstal za očekáváním. O to více si vážíme možnosti nechat na tento neúspěch zapomenout perfektně zvládnutou červnovou kvalifikací," uvedl v tiskové zprávě Haber.

S Hudečkem převzali tým předloni v září krátce před startem kvalifikace na mistrovství Evropy. Na šampionát v Dánsku postoupili z prvního místa, když za sebou ve skupině nechali Černou Horu a silné Německo. Závěrečný turnaj se ale týmu nevydařil, celkově skončil patnáctý, když získal jediný bod po remíze s Makedonií.

Štochl setrvání trenérů vítá

Setrvání koučů u týmu vítá zkušený brankář Petr Štochl. "Trenéři dokázali díky nastavení konstruktivní a tvůrčí atmosféry zvládnout obtížnou situaci, když na svůj post přišli těsně před startem kvalifikace o Euro. V týmu panuje prostředí založené na vzájemné spolupráci, komunikaci a zároveň respektu, takže jejich pokračování do kvalifikace o mistrovství světa hodnotím pozitivně. Chceme se v červnu částečně rehabilitovat za nepovedené Euro a je z tohoto pohledu dobře, že tuto šanci dostanou i trenéři," poznamenala opora reprezentace.

"Vladimír s Jaroslavem odvedli za uplynulých osmnáct měsíců dobrou práci. Z prvního místa kvalifikace dovedli tým mezi šestnáct nejlepších mužstev v Evropě. Vystoupení v Dánsku nebylo úspěšné, přesto jsem rád, že chtějí neúspěch odčinit a reprezentaci připravit na klíčový kvalifikační duel se Srbskem. Jsem přesvědčen, že postup je v našich silách," podotkl prezident svazu Aleš Pospíšil.

Po play-off však dojde na trenérském postu ke změnám. "Připravujeme změnu a to bez ohledu na výsledek lednového šampionátu. Máme jasnou představu, v tuto chvíli vyjednáváme. Věřím, že zhruba na přelomu března a dubna budeme moci oznámit, kdo převezme odpovědnost za trenérské vedení mužské reprezentace," doplnil Pospíšil.

Haber s Hudečkem se pokusí reprezentaci dovést na světový šampionát poprvé od roku 2007. Srbové, předloňští vicemistři Evropy, ale budou velmi těžkým soupeřem. Národnímu mužstvu zavřeli cestu na dvě z posledních tří mistrovství světa. Na šampionát v roce 2007 naopak český tým přes Srbsko postoupil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze