Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté kvůli příušnicím zrušili přípravu s Nizozemskem

ilustrační foto | foto: CEV.lu

23 2016
Volejbalová reprezentace mužů zrušila přípravné zápasy s Nizozemskem, které se měly uskutečnit na začátku června. V průběhu přípravy totiž tři hráči národního týmu onemocněli příušnicemi. Start národního týmu ve Světové lize ale ohrožen není.

„Je to pro nás samozřejmě složitá situace. Příušnice přišly do družstva pravděpodobně z mužské extraligy, kde komplikovaly situaci týmům v závěrečných bojích play off,“ uvedl na svazovém webu Jakub Novotný, vedoucí úseku seniorských reprezentačních družstev.

Příušnice od minulého týdne léčí nahrávači Jakub Janouch, Matyáš Demar a smečař Jiří Vašíček. „Podchytilo se to zavčas, jsou izolováni a nikdo jiný nemocný není. Jakmile se ti tři uzdraví, tak se připojí zpět do přípravy,“ řekla ČTK mluvčí reprezentačních týmů Barbora Mertová.

Lékaři preventivně otestovali také zbytek mužstva, aby měli jistotu, že se infekce nerozšířila. V přípravě na Světovou ligu může tým pokračovat. „Změnit musíme spoustu věcí od tréninkového procesu až po přátelské zápasy, ale pevně věřím, že se kluci dají brzy dohromady,“ řekl Novotný.

Kvůli příušnicím Češi zrušili přípravné zápasy v Nizozemsku, kde měli hrát 2. až 5. června. „Z důvodů sportovních i fair play, i když už máme zakoupené letenky,“ řekl Novotný. Přátelské zápasy na Slovensku by se už měly 11. a 12. června odehrát a do Světové ligy volejbalisté vstoupí v Českých Budějovicích 17. června.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze