Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nahrávač Dvořák hrál za Ústí extraligu ve 48 letech, rekord to však není

René Dvořák (4) se ve 48 letech změnil z trenéra v hráče, raduje se, když jeho Ústí vyhrálo set nad Starým Městem. | foto: Karel Pešek, MAFRA

24 2014
Mohl by nosit papuče, místo toho si trenér ústeckých volejbalistů René Dvořák nazul kecky a ve 48 letech naskočil do extraligy! Klubový rekord. "Když mi skoro v padesáti ještě tleská hala v extralize, myslím, že je to spíš ostuda než nějaký úspěch," tvrdil Dvořák, který v klíčovém zápase o záchranu se Starým Městem šel ve druhé sadě na setbol. Blýskl se úspěšným příjmem.

"Já bych to neřešil. Důchodcem bych se nezabýval," mávl rukou po výhře 3:1. Extraligovým premiantem není, ostravský veterán Petr Štika nahrával v lednu 2012 těsně před padesátinami. V Ústí však překonal jiného matadora - Přemysla "Dědka" Bláhu; ten do české extraligy zasáhl ve 47 letech.

"Já hrál za EGE České Budějovice 1. ligu celou dobu, taky jsem občas vlezl na hřiště v koncovce," podotýká exreprezentační nahrávač Dvořák, od aktuální sezony ústecký kouč, kde dřív působil i jako hráč. "Ale 3 roky už netrénuju, jen teď jsem byl dvakrát v týdnu."

Cítí, že věk ho limituje. Nezvládl by všechny činnosti. "Můžu jít dozadu, pomoct chytit míč v poli, něco odnahrávat. Ale na síť už nemůžu, kluci skáčou někde jinde," uvědomuje si Dvořák.

Všem ústeckým mladíkům by mohl dělat tátu. "Šlo o to, že musíte mít druhého nahrávače. Tím je Bican, který si zranil koleno, tak jsem zaskočil já. V koncovce setu to bylo potřeba uklidnit, povedlo se. Čaplo se v poli, nahrálo a složilo. Nic zvláštního," zlehčoval Dvořák svou roli.

Na soupisku se dopsal pro sichr, kdyby se zranila nahrávačská jednička Pekárek. "Po uzavírce přestupů už nikdo nemůže přijít. Pozice nahrávače je choulostivá, je takticky nenahraditelný normálním hráčem. Jen proto jsem se napsal, vůbec jsem nepočítal, že budu hrát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze