Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér ústeckých volejbalistů: Všichni by asi potřebovali psychologa

René Dvořák (4) se ve 48 letech změnil z trenéra v hráče, raduje se, když jeho Ústí vyhrálo set nad Starým Městem. | foto: Karel Pešek, MAFRA

10 2014
I po porážce 0:3 (-25, -21, -26) s Havířovem mají volejbalisté Ústí stvrzenou záchranu v extralize, ale jinak to není nic ke slavení. "Záchrana je jediné plus, jinak celá sezona minus. Hráči se nikam neposunuli," štve Reného Dvořáka, ústeckého kouče.

A spokojený není ani generální manažer Miroslav Přikryl.

"Skončíme na 11. místě, což jsme rozhodně neplánovali. Chtěli jsme být nejhůř desátí, takže jsme základní úkol nesplnili," vyčítá šéf. "Nedokážeme dohrát koncovky setů, jak se na extraligu sluší a patří. Tedy bez chyb, důsledně, odpovědně a s nějakou sebedůvěrou. Těch setů bylo snad dvacet, co jsme takhle ztratili."

Výjimkou nebyl ani sobotní duel s Havířovem, přímý střet o desáté místo. První i třetí sadu mělo Ústí skvěle rozjeté, přesto v koncovkách zkolabovalo. "Já už nevím, co na to mám říkat. Dneska to bylo úplně vygradovaný, nerozumím tomu. Všichni by asi potřebovali navštívit psychologa,"emotivně hodnotil další ústecké selhání trenér.

"Náš problém nejsou koncovky, ale celý volejbal. Do koncovky prvního setu jsme se dostali proto, že za stavu 16:13 zkazíme tři lehké servisy za sebou. Někam soupeře dotlačíme a místo toho, abychom ho v tom podrželi, protože je mimo, tak jim dáme tři ztráty zadarmo. Ve třetí sadě s tím zase Mach na prázdnou bránu švihne do autu. To je nezodpovědnost hráčů, psychická labilita i nesoustředěnost," kritizuje Dvořák. A šéf chystá před novou sezonou změny. "Budeme muset tým výrazně doplnit."

Už teď je téměř jisté, že Ústí dál nebude počítat s veteránem Milanem Bicanem. "Hráčsky už nevidím řešení, že by nám byť na postu druhého nahrávače pomohl. Trenérsky pro něj dál vidím prostor u mládeže, je otázka, zda na profesionální úrovni. Ale určitě si tu ten hráč odsloužil svoje, dal ústeckému volejbalu maximum. A volejbal mu má co vracet."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze