Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Renault si je úspěchem jist

10 2003
Suzuka - Páteční kvalifikaci Velké ceny Japonska vyhrál Jarno Trulli. Pro tým Renault to znamenalo třetí páteční vítězství v posledních čtyřech závodech. "To je všechno moc hezké, ale ještě bych podobně bezchybné kolo potřeboval zopakovat v sobotu," vzpomněl Trulli nevydařený boj o pole position v Indianapolis. Renault touží prolomit názor, že v pátek vyhrává díky výhodě ranních tréninků a později už tak konkurenceschopný není.

"Auto byl od prvních minut na trati výborně vyvážené a ačkoli mě ráno potkaly nějaké technické problémy, rychlost jsme neztratili," pokračoval Ital.

Se svým kvalifikačním kolem byl Trulli velmi spokojen. "Zajel jsem čisté, bezchybné kolo. Teď je pořeba, abych z něj dokázal vytěžit výhodnou pozici pro závod."

Hvězda Renaultu Fernando Alonso zastavil na šestém místě s časem 1:30.624. "Zajel jsem normální kolo. Nechtěl jsem riskovat. Na to bude čas zítra. Jarno ukázal, že máme dobré auto a jsem si jist, že tento víkend pro nás bude úspěšný," komentoval Španěl.

Hlavní inženýr Pat Symonds byl rovněž plný optimismu. "Auto jsou připravena skutečně výborně. Za všech podmínek, ať už s plnou či prázdnou nádrží, byla hodně rychlá. Nepochybuji, že oba naši piloti budou v sobotním měření sil úspěšní."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze