Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rekordní hodinovka veteránky Longové

6 2000
Mexico City - Světový rekord v cyklistické hodinovce překonala v neděli francouzská cyklistická veteránka Jeannie Longová. Na dráze v olympijském sportovním centru v Mexiko City dvaačtyřicetiletá legenda světové ženské cyklistiky ujela 44.767 km a připravila tak o čerstvý rekord Australanku Hannu Wilsonovou, která před dvěma týdny zajela v Melbourne 43.501 km. Longová přitom před dvěma lety zklamaně opouštěla právě Mexiko poté, co se celkem šestnáckrát marně pokoušela překonat vysněný světový rekord v hodinovce.

"Je to něco vyjímečného po tom všem, čím jsem si už v kariéře prošla a stejně jsem se kvůli hodinovce dokázala znovu vrátit. Teď mám novou motivaci, chci zůstat v Mexiku ještě týden a pokusit se překonat svůj vlastní rekord." řekla Jeannie Longová reportérům bezprostředně po projetí cílem.
   
Přitom i v neděli, jak sama přiznala, chtěla rovněž po dvaceti minutách pokus o rekord vzdát, neboť měla pocit, že ji silný vítr zpomaluje.

"Opravdu jsem chtěla skončit, ale trenér a manžel Patrice Cipralli mě nenechal a naopak povzbuzoval, že čas je velmi dobrý a mohu to dokázat." přiznala několikanásobná vítězka Tour de France a častá medailistka ze světových šampionátů i olympijských her.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze