Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řehula nocoval ve speciálním stanu

4 2000
P r a h a - Po necelém dvouměsíčním odpočinku začal s ostrou přípravou na novou sezonu bronzový medailista z olympijských her v Sydney, triatlonista Jan Řehula. Nejdříve dva týdny v ložnici vyspával ve speciálním stanu a nyní již polyká tréninkové dávky na čtrnáctidenním soustředění na kanárském ostrově Lanzarote. Po lyžařce Kateřině Neumannové si pořídil i on speciální stan americké firmy Hypoxico. V příslušenství je generátor, jehož se reguluje kvalita kyslíku, takže vzniká prostředí odpovídající pobytu až do výšky 4450 metrů nad mořem. Pobyt ve stanu v rozmezí šesti až osmi hodin výrazně stimuluje tvorbu červených krvinek.

"Má to pro mě ohromný význam, neboť nyní nebudu muset trávit tolik dnů na horách a budu moci být mnohem více času v Čechách," řekl Řehula, který si stan pořídil na vlastní náklady. "Z hlediska čtyřleté přípravy to je pro mě velice důležitý pomocník. Ve sportu nejde jen brát. Když chci dosahovat dobrých výsledků, musím i investovat," pokračoval Řehula, který si stan pořídil za 300.000 korun.

Ze známých světových triatlonistů ho využívají druhá z OH Australanka Michellie Jonesová, mistr světa z roku 1998 Simon Lessing z Anglie, vítěz Ironmana na Havaji Peter Reid z Kanady a mnoho dalších.

V Lanzarote se Řehula ubytoval již tradičně v hotelu La Santa, který je znám jako ráj triatlonistů celého světa. "Zaměřím se zde převážně na objemový trénink všech tří disciplín. Největší důraz však budu klást na plavání ve vlnách," prozradil Řehula, který má vedle MS v příštím roce v plánu start na havajském Ironmanovi.

Po čtyřech letech pak stráví úspěšný olympionikn Vánoce a Silvestra doma, ale již začátkem roku se vydá tradičně na přípravu do Austrálie, kde zároveň absolvuje velice populární sérii závodů formule 1.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze