Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Raymondová bojuje o nominaci

7 2000
L o s A n g e l e s - Pomocí právníků chce Lisa Raymondová bojovat o zařazení do olympijského výběru amerických tenistek. Na základě postavení ve světovém žebříčku měla v Sydney startovat, ale Olympijský výbor USA vyslyšel přání Venus Williamsové a místo Raymondové nominoval její sestru Serenu. "Podle pravidel mi náleží olympijská nominace. Tvrdě jsem o ni bojovala, přece mě nemohou jen tak přejít," brání se Raymondová, která je nejlepší deblistkou současnosti.

Zklamaná tenistka si najala kalifornského právníka Gregoryho Beckera, který ve středu podal oficiální protest u Olympijského výboru USA. "Věříme, že záležitost bude co nejrychleji vyřešena v náš prospěch. Dlouhý proces by byl to nejhorší, co by mohlo všechny zainteresované strany potkat," varoval Becker.

Serena Williamsová se do nominace pro dvouhru nedostala, přednost dostaly její sestra Venus, Lindsay Davenportová a Monica Selešová. Venus Williamsová proto pohrozila, že pokud se Serena nevejde alespoň do týmu pro čtyřhru, nepojede do Sydney ani ona.

Serena Williamsová se nechce k tomuto sporu vyjadřovat, ale s účastí na olympiádě počítá. "S Venus jsme vyhrály Wimbledon i US Open. V deblu jsme neporazitelné," řekla jen.

Nominace na olympiádu se dožaduje i Nathalie Tauziatová, kterou Francouzská tenisová federace vyloučila z týmu na žádost ostatních tenistek, pobouřených její knihou "Ženský tenis svlečený do naha". Tauziatová, momentálně osmá hráčka světa, se proti rozhodnutí odvolala a čeká na výsledek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze