Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ranařka Kordová přijela potřetí na US Open. Hřiště je brutální

Jessica Kordová, US Open 2009 | foto: Profimedia.cz

7 2010
Děsivé vedro a greeny jako beton se zdají být největšími nástrahami pro účastnice ženského US Open, mezi nimiž je také Jessica Kordová. Suverénní vítězka kvalifikace jde mezi světovou konkurenci s umírněnými cíli. Opakovat předešlá umístění pro ni bude velice obtížné.

První tréninkové kolo trvalo Kordové a jejím spoluhráčkám plných šest hodin. "Jsem realistka. Cílem je udělat cut," ohlásila pro golf. idnes.cz sedmnáctiletá Čechoameričanka. Předloni skončila na stejném turnaji na děleném 19. a loni na děleném 26. místě.

To se ale hrálo jinde. Otec golfistky a zároveň její caddy, bývalý český tenista Petr Korda označil hřiště v Oakmont Country Clubu za brutální. "Něco takového jsem nikdy neviděl. Když se míč dostane do špatného místa na greenu, určitě tady uvidíme i pětiputt," předpověděl.

Dcera nemá strach ani z poměrně značné délky hřiště, protože se počítá mezi "ranařky". Odhaduje, že letos nebude nouze o překvapení. O jedno velké se před dvěma lety postarala sama.

Jessica Kordová

Letos musela do kvalifikace a na hřišti Oaks Clubu u Saratogy prodala své zkušenosti ze startů v dospělé či mezinárodní konkurenci. "Po první devítce jsem byla čtyři pod, pak už jsem výsledek udržovala, hrála na střed greenu a na dva putty," vrátila se Kordová na konec května ke druhému kolu kvalifikace.

Při té panovalo vedro srovnatelné s tím současným a kolo pro ni bylo o to obtížnější, že jedna z hráček jejího flightu brzy vzdala a koncentraci ztěžovalo dlouhé čekání na ránu.

Green 14. jamky hřiště v Oakmontu, dějišti ženského US Open 2010.

Green 14. jamky hřiště v Oakmontu, dějišti ženského US Open 2010

Dalším testem výkonnosti mladé amatérky byl Curtis Cup, utkání mezi americkým týmem na jedné a společným Velké Británie a Irska na druhé straně. Petr Korda složil dceři poklonu: "Za tři dny odehrála 93 jamek a hrála velice dobře."

Jessica tam prohrála jen jednu dvouhru v páru s Tiffany Luaovou, které to vůbec nešlo. Zato v singlech a ve dvojici spolu s Alexis Thompsonovou zářila.

O dva roky mladší kamarádka z golfové akademie Ivana Lendla v Bradentonu už přešla k profesionálkám. "Já zatím nejsem rozhodnutá," odpovídá česká rodačka na otázku, zda bude přítelkyni následovat.

Jessica Kordová (velvo) a Alexis Thompsonová, druhý den Curtis Cupu 2010.

Zatím se hodlá přihlásit do kvalifikace k účasti na celé LPGA Tour. "Mám ještě jeden rok střední školy a nesplňuju kritéria, ale mluvila jsem teď s paní, která mi poradila, jak požádat o výjimku," doplnila Kordová.

I kdyby na US Open znovu uspěla, stále ještě si nesmí vzhledem k amatérskému statusu vzít finanční odměnu. Petr Korda nechává konečné rozhodnutí na Jessice, i když vážně poznamenává: "Jsou i jiné věci než golf, třeba užít si dětství."

Michelle Wieová s fanouškem v Oakmontu po tréninkovém kole na ženské US Open 2010.

Michelle Wieová s fanouškem v Oakmontu po tréninkovém kole ženského US Open 2010Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze